Sklep jest miejscem, które wymaga właściwego wyposażenia. Ogólnie najwięcej zależy od charakteru placówki, zatem od produktów, jakie w sklepie można nabyć. Dla sklepów z artykułami spożywczymi typowe są na przykład tego rodzaju elementy jak waga sklepowa z legalizacją, na przykład w ramach stoiska mięsnego. Często również udostępnione są wagi dla klientów, którzy dzięki temu sprawdzają ile produktów chcą kupić.

mała waga na wodę
Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com
Typ wyposażenia zależy też od rozmiarów sklepu – duże hipermarkety zawierają inne elementy niż niewielkie sklepy osiedlowe. Przede wszystkim ma tu znaczenie rodzaj i wymiary półek. W niewielkich placówkach regałów jest niewiele, niekiedy nie występują w ogóle. W ogromnych sklepach za to potrzebne są wielopoziomowe regały, które mogą wytrzymać duże obciążenie. Ponadto inne półki potrzebne są na warzywa i owoce, a inne na pozostałe towary. Na przykład pieczywo warto trzymać w specjalnych zamykanych pojemnikach, co zapobiega wysychaniu.

LodówkiW każdym sklepie z artykułami spożywczymi można znaleźć towary takie jak nabiał czy artykuły mrożone. Towary takie wymagają odpowiedniego sposobu składowania, zatem niższej temperatury. Dlatego produkty mleczne trzymane są w specjalnych chłodziarkach. Mrożonki i lody z kolei zazwyczaj trzyma się w chłodziarkach z przesuwanymi drzwiami. W dużych marketach są zwykle również stoiska z rybami, które także potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Są tam często takie akcesoria jak duży pojemnik na żywe ryby, elektroniczna waga (więcej tu: wagi elektroniczne na stronie) i lodówka przystosowana do składowania ryb.

Magazyny
Przy każdym sklepie, niezależnie od jego wielkości, mieści się magazyn. Przy dużych sklepach będą to rozległe wnętrza z charakterystycznymi regałami. Pomieszczenia magazynowe również wymagają odpowiedniego” wyposażenia. Ogromnie przydatne bywają przykładowo tak zwane paleciaki z wagą (paleciaki z wagą wagi-elektroniczne), a więc wózki do transportowania palet z ładunkiem, które na przykład zostały przed chwilą przywiezione. Nierzadko stosowane są też wózki widłowe, które także znacznie ułatwiają przepływ produktów pomiędzy wnętrzami. Duże magazyny oprócz tego wymagają obecności profesjonalnych pracowników.