Teren prac budowlanych jest miejscem, w którym szczególnie liczy się bezpieczeństwo. Ważne jest więc prawidłowe i skrupulatne ogrodzenie terenu. Poza tym na budowie ważny jest czas oraz oszczędzanie sił pracowników. Dlatego wykorzystuje się różnorodne przyrządy, służące usprawnieniu pracy oraz zastępowaniu pracownika. Analogicznie jak w przypadku ogrodzeń posesji prywatnych, gdzie zastosowano bramy przesuwne, mechanizacja działań na budowa jest zjawiskiem pożądanym i niezwykle korzystnym.

Ogrodzenie na budowie

ogrodzenie
Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Na placach budowy stosuje się różnorodne systemy ogrodzeniowe. Wybór czyniony jest w oparciu o wiele aspektów, takich jak charakter i rozmiar budowy, przewidywany czas trwania prac czy też umiejscowienie budowy. Jednym z chętnie stosowanych pomysłów jest ogrodzenie panelowe, które to ostatnio zyskuje na popularności, także w użytku prywatnym. Składają się na nie samodzielne części oraz słupki ogrodzeniowe. Ich atutem jest niewielka waga, łatwość w budowie i rozbieraniu, jak również możliwość łatwej renowacji w razie wystąpienia usterki, bez potrzeby demontażu całego ogrodzenia. Jednym z typów takiego ogrodzenia jest ogrodzenie panelowe pełne, uniemożliwiające zaglądanie przez przechodniów.Inne narzędzia

arad- systemy panelowe

Na miejscach budowy wykorzystuje się różnorodne rozwiązania w zakresie przenoszenia oraz podnoszenia materiałów o dużej masie, jak również umożliwiania pracownikowi dotarcia do miejsc trudno dostępnych. W tym celu wykorzystuje się w większości przypadków rusztowania, jak również maszyny, do których należą podnośniki koszowe czy ruchome platformy. Rusztowania mogą być drewniane lub metalowe i posiadać zróżnicowane formy w zależności od zastosowania. Jest możliwość ich wypożyczenia na potrzebny czas. Należy pamiętać o względach bezpieczeństwa, które są bardzo ważne w kontekście pracy na wysokości. Podnośnik koszowy to urządzenie, które jest w stanie wyeliminować potrzebę użycia rusztowań. Np. http://www.arad.pl/podnosniki/podnosniki-osobowe-przejezdne Umożliwia on jednak pracę tylko w jednym punkcie, rusztowania natomiast pozwalają na równoczesną pracę kilku ludzi naraz w różnych miejscach.