Korzenie naszej działalności sięgają 1946 r., jednakże ALWRO S.A została stworzona w 1991 roku – zaraz po prywatyzacji fabryki ALWRO. Aktualna działalność przedsiębiorstwa została stworzona dzięki ewolucjom rozpoczętym w latach 90-tych – między innymi dzięki konieczności nieprzerwanego udoskonalania parku maszynowego, ale także za sprawą dbałości o ekosystem.

Pierwsza etap burzliwych przemian zawierała rezygnację z starej technologii o dużej szkodliwości dla środowiska jak i otoczenia.

przemysł
Autor: andrew moser
Źródło: http://www.flickr.com

Przemiany obejmowały zarówno renowację zaplecza technicznego jak i zakup nowoczesnych urządzeń.
Już po 2 latach istnienia firmy zainstalowano urządzenia dające możliwość na odlewanie ciśnieniowe, po następnych 3 latach w zakładzie pojawiły się maszyny do odlewania odśrodkowego – co pozwoliło na otwarcie nowego działu firmy. Nowoczesne technologie jak również maszyny sprawiły, iż w dużym stopniu zwiększyła się asortyment firmy.
Wraz ze zmianami urządzeń i wprowadzeniu nowych technologii w życie, wprowadzaliśmy duże zmiany związane z ochroną przyrody – zrezygnowaliśmy m.in z odlewania szkodliwego dla środowisko żeliwa, nasza działalność skupiła się na odlewaniu ciśnieniowym. W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki asortyment odlewów z metali kolorowych produkowanych metodą ciśnieniową, w formach metalowych jak również w formach piaskowych (odlewy piaskowe) formy te pozwalają na odlewnie najbardziej skomplikowanych produktów – skontaktuj się z Alwro.

W naszej ofercie znajdują się również odkuwki matrycowe.
Bogaty profil działalności oraz specjalizacji Alwro jest do osiągnięcia za sprawą doświadczonej kadrze inżynierów i fachowców. To dzięki nim osiągalne jest ciągłe doskonalenie i rozbudowywanie przedsiębiorstwa.

Za sprawą utrzymania kontroli na każdym etapie produkcyjnym – począwszy od pełnej kontroli półproduktów, tak aby zachowały normy jakościowe, poprzez kontrolę własnego parku maszynowego, aż po ostateczną kontrolę jakości końcowego produktu, tworzymy odlewy o najwyższej jakości.