Klasyczne płoty drewniane ciągle są popularne. Możliwości jest więcej, a instalacja szybka. Panele ogrodzeniowe mają ciekawe formy i są prawdziwą dekoracją ogrodu.

Klasyczne ogrodzenia z drewna nieustannie są w modzie. Wybór jest coraz większy, a montaż banalny. Panelowe ogrodzenia mają ciekawe formy i są prawdziwą ozdobą ogrodu.

Brama ogrodzeniowa
Autor: lavilleautady
Źródło: flickr.com

Jakie wybrać ogrodzenie: z metalu czy drewna? To zwykły dylemat ludzi, którzy dopracowują ogród. Coraz popularniejsze są ogrodzenia panelowe. To nie zawsze drewniane płoty. W ofercie są też metalowe i betonowe systemy ogrodzeń. Na ich korzyść działa szybki montaż. Należy jedynie wybrać odpowiedni płot, zamówić i poczekać na dostawę. Kolejny punkt, to rozłożenie ogrodzenia.

Czy warto wybrać systemy ogrodzeń?

Wiadomo, że to najłatwiejszy sposób na stylowe ogrodzenie. Z kolei ogrodzenia półokrągłe wiklinowe lub drewniane, czy też zupełnie inne metalowe albo typowy płot – wariantów jest bardzo dużo. Nabywamy wykonane elementy, najczęściej dostępne od razu. Nie trzeba więc czekać na wykonanie. Nietypowe przykłady potrzebują odrobinę wytrwałości, bo czasem paru tygodni. Zatem [ogrodzenia systemowe umożliwiają samodzielną instalację. Do zestawu dołączana jest szczegółowa instrukcja wyszczególniająca elementy płotu.

Zakup panelowego ogrodzenia

ogrodzenie
Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Ogrodzenie można nabyć w stacjonarnym sklepie lub online. Sklepy internetowe prezentują szeroką ofertę i często, tak jak przy innych zakupach, zachęcania niskimi kosztami. Koniecznie trzeba znać konkretne wymiary terenu. Najprzyjemniejszy jest wybór idealnego płotu, zaraz po tym trzeba wpisać liczby zgodne z planem zagospodarowania terenu. Ważne dane: liczba furtek, wysokość i długość, typ przęseł i ich zakończenia. Firmy sprzedające systemowe ogrodzenia umawiają przedstawiciela, który zrobi pomiary. Jego doświadczenie sprawi, że unikniemy błędnych pomiarów.

Zanim kupimy gotowe ogrodzenie trzeba upewnić się, czy tam, gdzie chcemy je postawić, nie przebiegają żadne media, które uniemożliwią montaż. Ważne jest to, że ogrodzenie nie może mieć więcej wysokości niż 2,2 metra, a z kolei mniejsze niż 1,8 metra nie może być ostro wykończony.

Źródło: Anotis