W ostatnim czasie w niektórych kręgach i w Internecie panuje moda na wyśmiewanie tradycyjnego polskiego wystroju wnętrz oraz upodobania do tworzenia kiczowatych domów. Oczywiście nie jest tak zawsze, w Polsce można spotkać również ładne i dość efektownie wykończone obiekty. Często jednak zdarzają się budynki wywołujące wątpliwości. Nierzadko także zastanawia sposób odnowienia budynków. Dość często widzi się bowiem, że nawet zabytkowe obiekty poddaje się renowacji, w wyniku której zyskują intensywne barwy, zupełnie nie pasujące do otoczenia, a tym bardziej do pierwszej koncepcji budowli z dawnych czasów. Tak naprawdę w części przypadków można było jedynie zasięgnąć porady specjalistów.

Niekiedy wystarczy jedynie sięgnąć do zasobów sieci, do takich miejsc jak profesjonalny portal budoskop.pl

branża budowlana
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Większe czyli lepszeOd pewnego momentu polskie budownictwo jednorodzinne kojarzy się z wielkimi domami budowanymi w podobnym stylu, posiadającymi w większości przypadków tandetne elementy konstrukcyjne. Nierzadko niestety do projektowania tego rodzaju obiektów angażuje się niewyspecjalizowane osoby, w rezultacie czego tworzy się różnorodne kuriozalne efekty. Za przykład takiego skutku można uznać dom, w którym kolumny skonstruowane zostały niejako w przeciwną stronę, ponieważ ich zwieńczenie znajdowało się na dole. Takie efekty mogą rozśmieszać, ponieważ są to zasadniczo niewielkie detale. Gorzej jednak, kiedy niewykwalifikowana firma budowlana popełni błędy w konstrukcji, w efekcie czego cała budowla stanowi zagrożenie dla mieszkańców. Z tej przyczyny powinno się pamiętać, że oszczędzanie na firmie budowlanej najczęściej nie jest dobrym pomysłem.

budowa domu
Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Polski designW pewnym sensie kultowy stał się już styl urządzania wnętrz pochodzący z ubiegłego wieku. Podstawowym elementem każdego salonu w tym stylu jest meblościanka ze szklaną witryną. Często spotykane są również specyficzne regały, ławy czy fotele z takimi samymi obiciami. Generalnie pomieszczenia takie odznaczają się zazwyczaj mieszaniną mebli o rozmaitych stylach. Tendencja do urządzania pomieszczeń w ten sposób obecnie z wolna ulega zmianie. Większa liczba osób interesuje się sprawami związanymi z budownictwem i urządzaniem wnętrz.