Ogromny dom, gdzie znajdą miejsce najróżniejsze pomieszczenia, to pragnienie niejednego z nas. Cudnie byłoby mieć do swojej dyspozycji pokój, w którym możemy oglądać tylko filmy. Takie domowe kino, z wygodnymi siedziskami i telewizorem na całą ścianę to pragnienie głównie dzieci. Z kolei nieco starsi pragną miejsca, w którym można się zrelaksować i w spokoju oddać ulubionemu hobby- czytaniu książek. Czy domowa czytelnie to tylko pobożne pragnienie?

regał na książki
Autor: www.klose.pl
Oczywiście, że tak nie musi być. W każdym mieszkaniu można odnaleźć mały kącik, w którym urządzimy doskonałe miejsce do czytania ulubionych książek. Jak może ono wyglądać jest uzależnione od przestrzeni, jaką jesteśmy w stanie na naszą biblioteczkę przeznaczyć. Jeśli tylko dobrze wszystko przemyślimy, można sobie zrobić domową czytelnię w dowolnym, nawet małym mieszkaniu.

Po pierwsze, należy się porozglądać dookoła. Jeśli nasze mieszkanie nie było aranżowane przez profesjonalistę, bez wątpienia znajdzie się jeszcze kilka miejsc do spożytkowania. Możemy zająć poddasze, jeśli dysponujemy takim domem. Może się okazać idealnym miejscem dla odpoczynku pośród ulubionych lektur. Wspaniale, jeżeli mamy tam okienko. Kolejnym ciekawym miejscem jest powierzchnia pod schodami. Zwykle nie mamy pojęcia, jak zagospodarować właśnie ten kawałek podłogi. Czytelnia w takim miejscu to doskonały pomysł. Tak naprawdę starczą nam jedynie regały na książki, wygodny fotel oraz lampa. I proszę, kącik do czytania już gotowy.

Oczywiście, najlepszym wyjściem będzie osobne pomieszczenie, które można przeznaczyć na taką gabinet z biblioteczką. W marketach można nabyć nawet specjalne meble, za pomocą których można zaaranżować biblioteczkę. Można to uczynić na różne sposoby. Ciekawe wrażenie robią gabinety w przedwojennym stylu, z masywnymi drewnianymi regałami, staroświeckimi fotelami oraz stylizowanymi lampami. Specyficzną atmosferę takiego miejsca uwydatnią elementy, takie jak zabytkowy globus, czy stara mapa na ścianie. Taka dekoracja sprzyja zatopieniu się w książkach.