Jak wykazują badania, co piąty Europejczyk cierpi na alergie spowodowane przez kurz, pyłki oraz inne bakterie. Do tej pory nie było sposobu, by się ich pozbyć nie tylko na zewnątrz, ale też w swoim domu lub mieszkaniu. Owszem, na rynku są dostępne nawilżacze powietrza z systemami oczyszczającymi, te jednak nie są skutecznie w pełni. Również domowy odkurzacz nie pozbędzie się kurzu lub roztoczy, owszem wyczyści lokum ze zbędnych okruchów, ale kurz może jedynie rozdmuchać.

odkurzacz centralny

Naprzeciwko takim kłopotom staje zyskujący popularność odkurzacz centralny, który swoim programem pozbywa się aż do 99% wszelakich zanieczyszczeń, w tym kurz oraz pyłki znajdujące się w otoczeniu – wprost wydala je na zewnątrz pomieszczenia. To ulga dla alergików. Następnym faktem mówiącym na jego pożytek jest to, iż mamy możliwość nie myśleć o noszeniu sporo ważącego odkurzacza, bo odkurzacze centralne swoją bazę założoną mają na stałe, a my odkurzamy jedynie właściwą szczotką. Ponadto pojemnik na zanieczyszczenia jest na tyle obszerny, że czyścić go należy tylko kilka razy w miesiącu. To wszystko powoduje, iż odkurzanie jest o niebo prostsze, a tym samym sprawniejsze.

Ekologiczne odkurzacze UltraOne Green
Autor: Electrolux Poland sp. z o.o.
Źródło: Electrolux Poland sp. z o.o.

Na rynku pojawił się odkurzacz z systemem Beam – np. beam sc 335. To nowoczesne wyjście pozwala odkurzać nawet w nocy, bowiem z daleko umieszczonej bazy nie dochodzą żadne odgłosy. W swojej ofercie Beam ma różnorakie węże ssące oraz końce, jakie pomagają dotrzeć do najmniejszego zakątka mieszkania. Kolejne akcesoria w postaci innych udogodnień też są dużym walorem tego urządzenia. Ten centralny odkurzacz można założyć nie tylko podczas budowy domu czy kamienicy, lecz także w każdej chwili po wprowadzeniu się. Założenie jest na tyle łatwe, że każdy nawet samodzielnie z pewnością sobie poradzi. Wydaje się, że sposób, którym jest centralny odkurzacz to ważne wyzwolenie nie tylko dla alergików, ale także wszystkich, którzy pragną posiadać całkowicie wysprzątany dom. To doskonałe rozwiązanie dla modnych rodzin szanujących ułatwienia oraz wygodę użytkowania.

Źródło: Doman.com.pl