Jeśli pracujesz w wielkiej instytucji i chcesz się piąć najwyżej po szczeblach kariery, wówczas zdecydowanie powinna zaciekawić Cię możliwość zdania certyfikatu Prince2. Ten szanowany na całym świecie certyfikat można uzyskiwać już od 1989 roku. Został on wtedy wymyślony przez organizację Central Computer and Telecommunications Academy, która potem przekształciła się w Office of Government Commerce. Certyfikat prince2 będzie idealny właśnie dla Ciebie jeżeli działasz jako kierownik projektów.

menedżer
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś managerem, wtedy również bez wątpienia powinieneś przemyśleć możliwość wyrobienia takiego certyfikatu. Możesz również wziąć to pod uwagę jeżeli szukasz pracy w charakterze lidera. Wiele projektów, między innymi międzynarodowych szukając pracowników wyższego szczebla, bez wątpienia zazwyczaj wymaga legitymowania się certyfikatem Prince2. Dzisiaj są dwa rodzaje kwalifikacji Prince2 – rodzaje egzaminów Prince.

Jeżeli chcesz zdać niższy stopień Prince2, wówczas musisz wyłącznie przystąpić do egzaminu. Nie musisz ukończyć żadnych praktyk – musisz jedynie pozytywnie przejść test. Jeśli Ci się to uda, wówczas możesz już legitymować się certyfikatem Prince2, który jest poważany na całym świecie. Koszt takiego egzaminu to teraz około tysiąc złotych. Jeżeli zdecydujesz się na podejście do egzaminu, wówczas musisz naprawdę mocno się przygotować. Egzamin jest stosunkowo trudny, dlatego odpowiednie przygotowanie się do niego zajmuje nieraz naprawdę mnóstwo czasu.

zarządzanie projektami
Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim poziomem certyfikatu jest Prince2 Practitioner, który obliguje Cię do przeprowadzania kursów z zakresu Prince2. Cena podejścia do takiego egzaminu to mniej więcej dwa tysiące złotych i jest on niewątpliwie o wiele cięższy niż certyfikat Foundation. Żeby uzyskać więcej wiadomości na temat certyfikatów Prince2, trzeba przede wszystkim poszukać trochę w internecie. Jeśli wstukasz w wyszukiwarkę internetową hasło „Prince2 egzamin”, zdecydowanie otrzymasz mnóstwo wiadomości. To rewelacyjny sposób, aby dowiedzieć się wszystkiego, co tylko jest Ci niezbędne. Kiedy zdecydujesz się na podejście do egzaminu, wtedy będziemy za Ciebie bardzo ściskać kciuki.