Targowisko w dawniejszych czasach pełniło całkowicie odmienną funkcję niż aktualnie. Tworzyło swoiste centrum miejscowości w które schodzili się wszyscy mieszkańcy, a co najważniejsze było jedynym punktem, w którym odbywał się handel. Tam można było zarówno kupować i oferować rozmaite przedmioty, jak i dokonywać wymiany. Obecnie funkcja targowiska jest trochę odmienna. Przy sporej i stale zwiększającej się liczbie rozmaitych sklepów miejsca takie powoli zanikają.

Na chwilę obecną ich funkcja zwykle ogranicza się do tego, że można tam kupić towary niemarkowe, ale tańsze niż gdzie indziej, przykładowo różnego rodzaju modne dresy damskie. Na polskich targowiskach także bardzo często sprzedawane są produkty z importu. Należy do nich między innymi chętnie kupowana w kraju chemia z Niemiec, ale również artykuły spożywcze, a szczególnie kawa i słodycze.

Produkty spożywcze

koszule nocne w domodi.plZnaczną część współczesnych targowisk tworzą stragany z produktami spożywczymi. Zazwyczaj są to świeże jarzyny i owoce. Dzięki temu między innymi targowiska jeszcze istnieją. Oprócz tego nierzadko sprzedawane są tam produkty z prywatnych ogrodów i działek, przykładowo czosnek i szczypiorek, jak również z lasów, a zatem własnoręcznie zbierane jagody i grzyby. Zaletą tego rodzaju towarów jest bez wątpienia fakt, że są zawsze naturalne i nie zawierają sztucznych dodatków. Tak samo jest przykładowo z oferowanymi w takich miejscach świeżymi wiejskimi jajami.

Bielizna i odzież

W większości przypadków jeżeli chodzi o większe targowiska, znaczną ich część zajmują stoiska odzieżowe. Często zdarza się tak, że znajdują się tam zarówno towary nowe, jak i używane. Sporą część tworzą produkty takie jak bielizna czy koszule nocne. Kupowanie bielizny na targowisku związane jednak z pewną niewygodą. Są tam bowiem zazwyczaj bardzo małe i prowizoryczne przymierzalnie i nierzadko brakuje luster. W kwestii odzieży licznie reprezentowane są takie artykuły jak spodnie dżinsowe. ich ceny z kolei nie są aż tak bardzo niskie, niekiedy można za nie nawet przepłacić. Odzież z targowiska najczęściej nie jest bardzo dobrej jakości, często kurczy się w praniu i elektryzuje po jakimś czasie. Targowisko jest także jednym z tych miejsc, gdzie można kupić dresy męskie (http://domodi.pl/odziez/odziez-meska/dresy-meskie) po niewysokich cenach.