Magazyn to ważny element w gospodarce magazynowej. W zależności od tego, co ma być w nich przechowywane, w jakim czasie, i rotacji zapasów w magazynie, należy odpowiednio wyposażyć magazyn. Elementarnym wyposażeniem magazynu są urządzenia do składowania, środki transportu magazynowego i pomocnicze urządzenia magazynowe.

Skupmy się przede wszystkim na tych pierwszych, która jest zmartwieniem każdego właściciela magazynu.Wśród pierwszej kategorii możemy wyodrębnić takie elementy jak np. regały archiwalne. Bez nich ani rusz w magazynie. Do klasycznych regałów należą stacjonarne i przejezdne. Inną klasyfikacja regałów może być klasyfikacja ze względu na surowiec, z którego są stworzone. I tu królują niepodzielnie regały przesuwne. Ich jakości nie da się nie docenić. Są bardzo wytrzymałe. Potrafią utrzymać kilkaset kilogramów ładunku.
Wyposażenie magazynu
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Plastikowe pojemniki wysokiej jakości doskonale sprawdzają się jako pojemniki magazynowe. Są bardzo przydatne, w szczególności wypełnione dodatkami. Do najczęściej stosowanych należą np. etykiety, uchwyty. Pojemniki można dopasować nie tylko ze względu na wymiar, kształt, ale i kolor: produkowane są praktycznie we wszystkich. Są wyjątkowo wytrzymałe i wyróżniają się sporą obciążalnością. Plastikowe pojemniki wykonane z wysokiej jakości materiałów staną się rewelacyjnym w każdym magazynie. Pojemniki wykonane przez dobrych jakościowo producentów mają certyfikaty, stąd ich użytkowanie jest pewne.

Następnymi przydatnymi urządzeniami w magazynie są skrzynki narzędziowe i wózki platformowe. Zwykle słysząc ten zwrot, skrzynki kojarzą nam się z warsztatem lub garażem, gdy tymczasem sprawdzają się także w magazynie. Ich wybór jest praktycznie nieograniczony: metalowe, z wyposażeniem, na kółkach, w zależności, co nam będzie potrzebne. Są bardzo poręczne, mogą posiadać sporą ilość półeczek i zrobione są z trwałych tworzyw.
Bogaty asortyment hurtowni pomogą wyposażyć kompleksowo niejeden magazyn. Każdy znajdzie coś dla siebie, należy tylko fachowo sprecyzować wymogi, jakie powinno spełniać nasze wyposażenie. Przy tym musimy wspomnieć, że jest to spory wydatek, który jednak w miarę zakupu dobrych elementów, jest korzystny.