Współczesny świat nam nie dogadza. Wręcz przeciwnie, na każdym kroku czyhają na nas różne stresujące sytuacje, którym trzeba stawić czoło. Mnóstwo nerwów tracimy w naszej pracy. Odczuwamy potężną presję ze strony szefostwa, pragniemy dać z siebie jak najwięcej, najczęściej kosztem swojego życia osobistego.

Kilka słów o coachingu
Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Wyrażamy zgodę na każde nadgodziny, żywiąc nadzieję, że nasz kierownik doceni naszą pracowitość i zyskamy awans. Ale wraz z wyjściem z biura wcale nie kończą się nasze kłopoty. Chociaż dom to nasza opoka, nasza oaza relaksu, to jednak niezwykle często właśnie w naszym rodzinnym gniazdku dochodzi do poważnych konfliktów. Najpierw, na początku małżeństwa szukamy wspólnego języka z naszym partnerem. Kiedy pojawiają się na świecie dzieciaki, nasze życie obraca się o 180 stopni. To także może rodzić pewną frustrację, ponieważ musimy całkowicie poddać się potrzebom naszego maleństwa. A to dopiero wstęp, potem kłopoty stają się już tylko poważniejsze.

Przez ten wieczny wyścig, nie pamiętamy już co tak naprawdę jest w życiu najistotniejsze. Bywamy poddenerwowani. Nie mamy na nic czasu, a już prawie wcale na relaks oraz pielęgnowanie własnego hobby. Żyjemy jedynie pracą i rodziną, a nasze osobiste potrzeby spychamy na drugi plan. Jest to wielki błąd. Często nie potrafimy już sobie poradzić z rosnącymi problemami. Potrzebujemy jakiegoś magicznego rozwiązania.

Pomóc może nam coaching NLP. Jest to teraz niezmiernie modne zjawisko. Z pomocy profesjonalnego trenera korzysta dużo osób. Techniki NLP, czyli neuro-lingwistyczne, są bardzo często stosowane. Przydają się one nie tylko w skutecznej sprzedaży. Pomagają nam one uporać się z naszym życiem zawodowym i osobistym.

Jak się okazuje, najwięcej roboty mamy ze swoim wewnętrznym „ja”. Dopiero kiedy poradzimy sobie ze swymi lekami i postrzeganiem świata, znajdziemy w sobie moc, by stawić czoło wszelkim wyzwaniom. Techniki, których nauczymy się na odpowiednich szkoleniach mogą być niezwykle pomocne na co dzień.