Od wielu lat toczy się w mediach i nie tylko spór o ekologię. Wiadomo ogólnie, że powinniśmy segregować odpady, że powinno się oszczędzać wodę i że torby papierowe są zdecydowanie lepsze, niż te z plastiku. Niestety nie do wszystkich docierają prośby o ochronę środowiska naturalnego. Wśród nas żyją ludzie, którzy nie potrafią przyjąć do wiadomości, że doprowadzając do wyniszczenia planetę, która jest naszym domem zabijają stopniowo również i siebie.

Nie ma na co czekać

papierowa torba
Autor: GoldMoneyNews
Źródło: http://www.flickr.com

Troska o środowisko nie wymaga wiele. W zasadzie głównie polega tylko na dokonywaniu na co dzień właściwych wyborów. Segregowanie odpadów to dobry start. To nie jest wysiłek wyrzucać papier, plastik czy szkło do właściwego kontenera. W okolicach każdego bloku mieszkalnego stoją odpowiednie pojemniki. Każda firma zajmująca się wywożeniem śmieci może przywieźć nam pod drzwi domu odpowiednie worki. To żaden wysiłek, a przyczyniamy się do wykorzystania surowców wtórnych. Każdy producent toreb papierowych korzysta z makulatury (ciekawa oferta).

Druga sprawa – woda. Czy jakiś problem sprawia zakręcenie wody, podczas gdy szorujemy zęby? Przecież nie potrzebujemy tego ciągle cieknącego strumienia. Niby nic, a jednak wiele zmienia. Kolejna kwestia – wizyty w sklepie. Zabierajmy torby papierowe ekologiczne, zamiast tych ze sztucznego tworzywa. To bardzo mała zmiana, a realnie wpływamy na ochronę środowiska naturalnego. Nie trzeba wiele

Nikt nie każe nam zostać zaciekłym bojownikiem o ochronę środowiska. Nie trzeba przywiązywać się do drzew. Nie musimy brać udziału w demonstracjach. O środowisko można troszczyć się we własnym domu i najbliższym otoczeniu. Zwróćmy uwagę na to w jakiego rodzaju opakowaniach kupujemy jedzenie. Może możemy choć część z nich wymienić na bardziej przyjazne dla środowiska. We wszystkich większych sklepach już teraz znajdziemy regały z produktami eko (-> kliknij na segregatory.net). Rozejrzyjmy się, może coś odpowiedniego dla siebie znajdziemy. Potrzeba minimalnych zmian. Jeżeli każdy z nas takie minimalne modyfikacje wprowadzi w swoje codzienne życie, to środowisko naturalne na pewno to odczuje.

Niewielkie zmiany przyczyniają się do ogromnych. Pamiętajmy o tym. A także o tym, że przecież za za jakiś czas na tej samej ziemi będą żyły nasze wnuki. Czy chcemy zostawić im ją w dobrym stanie, czy zrujnowaną?