W natłoku i gąszczu przeróżnych reklam dotarcie z przekazem do klientów staje się coraz cięższe. Ludzie są atakowani reklamami ze wszystkich stron. Radio, telewizja i prasa bez przerwy promują najróżniejsze produkty, wszystkie sklepowe szyldy także są przecież jakąś reklamą, a nawet wyjście do kawiarni z rodziną przeważnie również spowoduje że kilka reklam się zobaczy. Do chętnie wykorzystywanych przez przeróżne reklamowe agencje są duże billboardy umieszczone przy dużych arteriach komunikacyjnych i w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi.

reklama LED
Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w rynek reklamy od kilku lat weszła technika i jakiś inżynier wymyślił ekrany LED, co znacznie zrewolucjonizowało rynek zewnętrznej reklamy, w szczególności w dużych miejscowościach.

telebim
Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie ekranów LED jest bardzo proste. Ekran taki to przeważnie większa lub mniejsza tablica z ogromną liczbą małych, świecących diod, które odpowiednio sterowane mogą wyświetlać obraz w kolorze. Do sterowania ledami stosuje się specjalne programy, tak więc przygotowanie spotu reklamowego przez doświadczone osoby nie będzie trwało długo. Reklama na ekranach LED (w tym miejscu też na temat: www.medas-media.com.pl/spoty.html) w porównaniu z normalnymi billboardami ma dużo zalet. Na statycznych reklamach każda zmiana kampanii jest uciążliwa.

Należy kogoś wysłać do zmiany plakatu, co zajmuje sporo czasu i wymaga podjechania na miejsce. Tak więc krótkie emisje billboardowej reklamy nie są opłacalne, z tego też powodu kampanie takie prowadzi się w dłuższym okresie czasu. W przypadku reklamy na panelach LED w ciągu sekundy można zamienić wyświetlany spot, dzięki czemu w ciągu jednej godziny można przeprowadzić kilkadziesiąt reklamowych kampanii dla przeróżnych usług i produktów. Do tego wszystkiego zaawansowane oprogramowanie powoduje, że osoby z dużym doświadczeniem mogą stworzyć rzeczywiście interesujące i warte oglądnięcia reklamowe spoty, i dość często tego typu reklamy można zobaczyć w niejednym miejscu.

Tak więc jeśli ktoś będąc na wakacjach zobaczy na jakimś budynku telebim w Otwocku (sprawdź propozycje w Otwocku i innych miastach: www.medas-media.com.pl/telebimy-otwock.html), to może przystanąć i parę chwil oglądnąć wyświetlane na nim filmiki reklamowe. Jeśli będzie miał trochę szczęścia, to może uda mu się zobaczyć prawdziwy przebój reklamowy.