Konstruując domostwo należy pamiętać o wielu ważnych kwestiach, by różne awarie nie ujawniały się często. Naprawdę opłaca się całość projektu zrealizować ostrożnie i z jakościowych surowców, by potem nie tracić wielu pieniędzy na wielkie naprawy.

Stawiajac domostwo należy pamiętać o wielu ważnych kwestiach, by różne usterki nie ujawniały się często. Mądrze jest całość projektu zrealizować starannie i z wysokiej klasy materiałów, by później nie tracić środków na drogie naprawy.

Wrażliwymi częściami w domach są rury kanalizacyjne. Jak wszyscy wiedzą z doświadczenia, instalacje wodne czasem pękają. Wypełnienie mieszkania przez lejącą się wodę może wyrządzić wielkie zniszczenia. Nawet niewielkie zalanie oznacza zniszczenie parkietów. Przy cięższych awariach może zepsuć się sieć prądowa. Co począć, by posiadać bezawaryjne rury przez dłuższy czas? Co czynić, by rachunki za reperację infrastruktury nie wyczyściły nam totalnie konta? Warto zakupić wysokiej jakości separator oleju firmy normbud.

W wielu wypadkach, gdy mamy do czynienia z niebezpieczeństwem obciążeń czy przemieszczeń terenu, rury z tworzyw sztucznych najzwyczajniej w świecie nie zdadzą egzaminu. Mimo że rury żeliwne firmy normbud stosowane kilkadziesiąt lat temu obecnie się wymienia, bo uległy korozji, dzięki wdrożonym w przemyśle nowym technologiom odlewniczym rury najnowszej generacji są wykorzystywane do transportowania wody pitnej do naszych domów. Z zewnątrz zabezpieczane są przed korozją otoczką z cementu, a wewnątrz umieszczane są specjalne powłoki, które zapewniają doskonałą jakość transportowanej wody pitnej. Najtrwalsze, jeśli chodzi o korozję są rury z żeliwa szarego, podczas gdy rury z żeliwa sferoidalnego mają korzystniejsze właściwości mechaniczne, zbliżone do stali.

włazy żeliwne i zasuwy klinowe
Autor: Leonid Mamchenkov
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mamchenkov/278154924/

Takie urządzenie ma ważną funkcję – separuje tłuszcz od wody. Kiedy często czyścisz zastawy w umywalce, na pewno wiele oleistych odpadów z jedzenia idzie do rur. A jeśli w domu nie zostały założone zasuwa klinowa, ten tłuszcz kumuluje się przez lata w kanalizacji, blokując światło i uszkadzając rury. Takiego typu separatory najczęściej instaluje się pod zlewozmywakiem – tłuszcz gromadzi się w pojemnikach, ponieważ ma większą masę od wody. Mądrze jest pamiętać, że trzeba je raz na pewien czas czyścić. Skala gromadzenia się oleju zależy od tego, jak wiele tłuszczów zużywasz w czasie każdorazowego robienia dań.

Jeżeli pragniesz, by lokum było prawidłowo zabezpieczone przed ogniem, zamontuj w każdym pomieszczeniu dobre włazy żeliwne firmy normbud. Są to urządzenia, które zalewają źródła płomieni wodą z rur. Warto rzecz jasna zamówić też maszyny, które wyczuwają dym i wtedy włączają tryskacze. Jeżeli palisz papierosy w mieszkaniu, może być to przeszkoda, bo urządzenia będą się włączały, czując dym. Dlatego tryskacze to najlepsze wyjście dla domów, w których nie przebywają palacze.

Źródło: http://www.normbud.pl/