Przedsiębiorstwo Defro to polskie przedsiębiorstwo działające na arenie międzynarodowej. Jednostka trudni się produkcją kotłów. Nazwa przedsiębiorstwa jest utożsamiana z dużą wytrzymałością ich produktów. Dla firmy najważniejsza jest rzetelność, ale również wyjątkowe desenie swych towarów, co pozwala na traktowanie urządzeń grzewczych nie tylko w wymiarze praktycznym.

Autor: TECE

Nowoczesna propozycja przedsiębiorstwa to kocioł o nazwie DEFRO Eko Komfort 20kW. Opcja dla każdego, kto pragnie posiadać dobry system grzewczy w swym domu, lub innym miejscu użytkowym. Urządzenie grzewcze w swojej konstrukcji posiada również żeliwne palenisko i mechaniczny system wprowadzania węgla dając mniejsze zużycie surowców, co stwarza ciekawą opcję zastępczą dla ogrzewania olejowego.

Model o nazwie DEFRO Duo 25kW o dwupaleniskowej komorze, paliwa ciekłego dzięki innowacyjnej konstrukcji, rusztami chłodzonymi za pomocą wody, oraz palenisku wykonanemu z żaroodpornego żeliwa dostarcza wyjątkowo wysoką trwałość. Urządzenie posiada również opcję dobudowania jeszcze jednego zaworu bezpieczeństwa dbającego o ochronę przed zapłonem. Dobra konstrukcja układu sterującego gwarantuje spory komfort użytkowania.

Dostosowany do eksploatowania węgla kamiennego Defro EKR 14kW (kup taniej) zaopatrzono w podajnik paliwa nadaje się doskonale do ogrzewania wodnych instalacji otwartych. Kotły w tej kolekcji wyposażone są dwie komory palenia, pierwszą prac ręcznych, a dolna wyposażona jest w palnik retorywy i centralny system kontroli pracy kotła. Urządzenie jest małej wielkości, dobrze sprawdzi się do mniejszych lokali przeznaczonych na kotłownie.

Profesjonalny kocioł DEFRO Duo Uni jest urządzeniem z dwoma komorami spalania, w czym górna komora spalania posiada funkcję czasowego wypalania innych paliw stałych. W wyjątkowych sytuacjach następuje automatyczny rozruch urządzenia co daje duży stopień bezpieczeństwa. Druga komora zaś wyposażona jest w palnik rynnowy dający możliwość wypalania biomasy pod postaciami zbóż jak również różnego rodzaju paliw stałych.