Nawet bardzo krótki pobyt w naszych górach może wiele dobrego dać. Choćby dlatego, że nasze góry mają dużo do zaoferowania. Można śmiało rzec, iż nierzadko możemy pomyśleć, że gdzieś w Austrii bądź nawet na Słowacji jest sporo lepiej, jeżeli w grę wchodzą warunki urlopowania w górach, lecz czy może to odrobinę nie jest tak, iż po prostu często mieszkańcy Polski nie potrafią docenić swojego kraju?

Wiadomo: kiedy odwiedzamy chociażby Zakopane i okolice, zauważamy, że perfekcyjnie to zapewne nie będzie w Polsce jeszcze przez długi czas. Dobrze, ale i tak jeśli poszukujemy fajnego wypoczynku, z pewnością nie musimy założyć, że jest coś fajniejszego, aniżeli Karpacz, Białka tatrzańska albo Zakopiec: jakby nie patrzeć śnieżna stolica Rzeczpospolitej Polskiej.

Tutaj niejako apel do wszystkich tych, którzy są jakoś powiązani ze światem biznesu, branżą konferencyjną, itp. A może chętniej warto organizować szkolenia i konferencje we właśnie polskich górach? Pamiętajmy podstawową rzecz: ludzie po tego typu spędzie będą o wiele mądrzejszy, ale także na pewno będą bardziej wypoczęci, co powiększy ich wydajność. Pamiętajmy, że sale konferencyjne w górach, szczególnie takie naprawdę ładnie zlokalizowane, są niezwykłe, niemalże zapierające dech w piersiach. Urokliwe mamy góry, a zresztą zasadniczo na całym świecie góry są ładne. To nie tylko typowo polska specyfika.

sala konferencyjna
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Doceńmy także doskonałe możliwości jakie z pewnością dają nam słowackie góry. W końcu w czasie pobytu na południu Polski czymś całkowicie typowym jest odwiedzanie naszych sąsiadów. Obecnie coraz ciężej się tam kupuje, bo zasadniczo ceny są tam tak wygórowane, iż to bardziej Słowacy pozostawiają pieniądze w polskich sklepach, ale nadal szczególnie słowacki alkohol to ich narodowa duma. Doceńmy zatem nasze góry, naprawdę nie ma fajniejszego miejsca dla pragnących zresetować własny umysł, niż Białka Tatrzańska, Zakopane i inne miejscowości turystyczne. Może jeszcze Ustroń bądź Wisła? Ładnych miasteczek nie brakuje. Odwiedzajmy je, a pewnie będą ładniejsze, porządniej wyposażone. One potrzebują naszych dutków.