Który człowiek biznesu ma dużo większe szanse na sukces: ten, który umie zaakceptować, że dzisiaj liczą się głównie nowe technologie czy jednak górą jest wielki konserwatysta, który w dalszym ciągu mocno deprecjonuje znaczenie sieci, oprogramowania komputerowego oraz reszty? Niewątpliwie tylko nowatorsko myślący przedsiębiorca nie musi obawiać się zmian.

Człowiek, który uważa, że poradzi sobie bez tych technik jak chociażby business intelligence, bardzo się myli! Należy zatem docenić skuteczne rozwiązania, które praktycznie we wszystkich przypadkach powodują, iż firma, którą prowadzimy będzie dużo lepiej funkcjonowała. Gdy biznesmen tak jakby osiada na laurach, niemal zawsze traci.

Kasę, pozycję rynkową, a może nawet biznes! To świetnie pokazuje, że niemalże w żadnym razie nie możemy myśleć jak stereotypowy Janusz, zatem taki biznesmen, który w sumie ma ogromny kłopot z tym by tak jakby odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Naturalnie nie zawsze tak naprawdę te wszystkie technologie są potrzebne, przecież warzywniak zapewne poradzi sobie bez specjalistycznego oprogramowania, lecz cała reszta?

Ciężko zatem powiedzieć kategorycznie nie! A zresztą sukcesywnie ulega zmniejszeniu ilość ludzi, którzy tak jakby zatrzymali się ze swoim rozumowaniem w komunizmie. To dobrze, ponieważ takie rozumowanie tak jakby blokuje nasz kraj. Skoro pragniemy być zamożnym oraz nowoczesnym państwem, nie powinniśmy sądzić, że bez typowej pracy u podstaw będzie to realne.

nowoczesne miejsce pracy
Autor: Travis Isaacs
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo zależy również od tego w jaki sposób funkcjonują zatrudnieni przez nas ludzie. Zatem chociaż chociażby kupno oprogramowania dla firm to mocno opłacalna rzecz, to jednak w żadnym przypadku nie możemy sądzić, że czymś w porządku jest zostawienie niejako pracowników na „pastwę losu”. Czyli choć w istocie jest tak, że oprogramowanie dużo jest w stanie dać, to jednak w żadnym przypadku nie można doprowadzić do tego stanu, w którym po prostu nasi pracownicy nie będą wiedzieć w jaki sposób obsługiwać wielce wyspecjalizowane programy. No miejmy nadzieję, że wreszcie zwiększy się w Polsce świadomość ekonomiczna.