Razem z otworzeniem się rynków międzynarodowych na handel, bardzo wzrosło zapotrzebowanie na usługi transportowe. Obecnie każdy biznesmen może importować produkty większości kategorii, o ile tylko będzie dysponował odpowiednią ilością kapitału. Lecz znalezienie kontrahenta i omówienie warunków zakupu to jedno, a sprawne i w miarę szybkie sprowadzenie produktów do Polski do całkowicie odmienny temat.

transport morski
Autor: michaelaw
Źródło: http://www.sxc.hu
Zdecydowana większość handlowców nie dysponuje w swych zasobach wystarczająco szeroką bazą transportową, a niektórzy nie posiadają jej w ogóle. Ale wcale nie trzeba tego mieć, ponieważ zlecanie transportowych usług specjalistycznym firmom zewnętrznym jest przeważnie bardziej ekonomiczne.

Pośród najbardziej odpowiednich dla importu na większą skalę zaliczana jest zwykle spedycja kolejowa oraz transport kontenerowy. O ile kolejowa spedycja jest interesującym wyjściem w ramach kontaktów handlowych w obrębie jednego kontynentu, o tyle nie da się jej już wykorzystać, chcąc sprowadzić towary zza oceanu. Wówczas należy poszukać firm świadczących usługi przewozu kontenerowego na transportowcach.

Transport kontenerowy to jeden z najbardziej wydajnych i tanich rodzajów międzynarodowego transportu na całym świecie (Tu znajdziesz więcej o ofercie usług transportowych:http://pl.itl-omega.eu/services/transport-i-spedycja-morska). Bardzo dobrze będzie się sprawdzał w imporcie większej ilości niewielkich towarów lub towarów o większych gabarytach. Produkty włożone do kontenera, oczywiście przy założeniu że jest to zrobione prawidłowo i z uwzględnieniem wszystkich norm, są bardzo bezpieczne i chronione zarówno przed możliwością kradzieży jak również uszkodzeniem. Jednocześnie transport kontenerowy cechuje się niskimi cenami na usługowym rynku. W sieci swe usługi spedycyjne oferuje sporo firm transportowych, z których nie wszystkie posiadają potrzebne uprawnienia albo koncesje, dlatego poziom usług nie zawsze jest najlepszy. W takich przypadkach warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając firmę, która przywiezie kupione przez kogoś towary do kraju (skontaktuj się do firmy: http://www.pl.itl-omega.eu/about). Pierwszym wymogiem, który spełniać powinien porządny kontenerowy transport jest używanie odpowiednich kontenerów i pełne ich zabezpieczenie za pomocą odpowiednich plomb, jakie z całą pewnością będą spełniać wymogi celne państw, przez które towar jest transportowany.