Istnieją tacy, którym drzewo w pomieszczeniach kojarzy się ze marnym gustem i lakierowaną boazerią. Trendy, które przybyły do Polski z krajów Skandynawskich pokazują jednak, że drewno zawiera w sobie pewną szlachetność i odpowiednio dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane na stałe powróciły do łask projektantów i designerów. Wielu przekonało się, że używanie surowców pochodzących z natury pozwala wyrobom nadać nieprzemijający charakter oraz korzystnie wypływa na nasz humor. (Zobacz też pudełko wykonane z drewna)

Drewniane pudełka
Źródło: Timberart.pl

W mieszkaniu wyroby z drewna najlepiej sprawdzają się w kuchni. Gotując zupę drewnianą łyżką jesteśmy zmuszeni myśleć o tym, czy przy znacznej temperaturze uwalniają się związki rakotwórcze lub następują odmienne niebezpieczne reakcje chemiczne, tak jak to się dzieje w przypadku licznych tworzyw sztucznych. Często słyszeliśmy o skandalach powiązanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte szkodliwe materiały. W tym wypadku to jedynie drewno, wobec czego można czuć się pewnie. Co więcej drewniane przybory kuchenne nie kosztują wiele, dlatego też ich potencjalna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.

Najbardziej wziętymi rzeczami domowego zastosowania są drewniane deski kuchenne. Są one przeróżnych wielkości, a niektóre można nabyć w niezwykle wyszukanych kształtach. Kolejnym plusem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak deski wykonane z tworzyw sztucznych.

Niezwykle pragmatyczne w użyciu i gustowne w wyglądzie są również na wino skrzynka. Mogą nam służyć do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że w wyniku tego produkty mają o wiele lepszy smak. Warto dodać, że do wyrobów najbardziej wykwintnych win i whisky, także wykorzystuje się drewniane beczki.
Ciekawe projekty z drewna można obejrzeć na stronie http://www.timberart.pl/.