Bez dynamicznego postępu techniki duża część świata dziś by głodowała. Jak wiadomo, ponad dwa wieki temu metody uprawiania ziemi były dość prymitywne. Czasem główną robotę robił koń, a jeżeli rolnik nie zebrał środków na jego nabycie, sam musiał ciągnąć swój pług.

kombajn
Autor: Grimme Group
Źródło: http://www.flickr.com
Zmiana przyszła, gdy wynaleziono silnik na parę. Następny wielki krok to wdrożenie silnika spalinowego. Wtedy powstały pierwsze maszyny rolnicze, dzięki którym plony dramatycznie zwiększyły się. Jak zanotowano, w dobie postępu technologicznego pojawił się gwałtowny przyrost demograficzny. Wielu badaczy ostrzegało, iż w pewnym momencie na naszej planecie będzie tylu ludzi, że żywność się skończy. Na szczęście skonstruowanie silników spalinowych uczyniło, że obecnie większy odsetek ludzi w rozwiniętych rejonach pracuje w usługach, a nie w sektorze rolniczym. Niestety, w biednych państw panuje brak pieniędzy na maszyny, więc ciągle obserwujemy katorżniczą pracę ludzi.

O ile potrzebujesz części do kombajnu New Holland, słynnej marki z grupy FIAT, do wyszukiwarki powinieneś wpisać po prostu sformułowanie „części do kombajnów New Holland. Z pewnością znajdziesz mnóstwo serwisów, które oferują tego gatunku akcesoria do maszyn rolniczych.

traktor
Źródło: http://www.sxc.hu/
Podobnie jest w wypadku części do kombajnów John Deere. Przedsiębiorstwo Deere & Company powstało w USA prawie dwa wieki temu i od tej chwili dostarcza ludziom na całym świecie solidny sprzęt rolniczy. Co interesujące, właściciel obecnie światowej korporacji był zwyczajnym kowalem, który miał trafny pomysł na interest i potrafił go urzeczywistnić. Można rzec, że pan John Deere jest urzeczywistnieniem tzw.american dream.

I na koniec jeszcze części do kombajnów Massey Ferguson (www). Firma jest z Kanady i może się pochwalić 60 latami pracy.Artykuły tej firmy znajdziesz, gdy do Google wpiszesz sformułowanie „części do kombajnów Massey Ferguson”.

Źródło: