Szklane tafle i lustra fazowane o różnych gabarytach dają nam niezwykle atrakcyjne wykończenie, które znakomicie komponuje się z meblami, przez co podnoszą ich atrakcyjność. Płaska powierzchnia załamania światła na szlifie fazy, wzbogaca elementy szklane o nadzwyczajnie imponujący i luksusowy charakter.

okno i szkło
Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Fazowanie szkła, tafli lustrzanych na ogół stosuje się jako element wystroju wnętrz. Widok eleganckiego, kryształowego, fazowanego lustra może stanowić osobliwą ozdobę naszego wnętrza. Jakże to przydatny a jednocześnie piękny przedmiot. Zabieg fazowania znajduje także zastosowanie w przeszkleniach drzwi, szklanych blatach, półkach a także w innych projektach, w których liczy się unikatowy efekt końcowy (np. przy tworzeniu biżuterii).

Zadaniem procesu fazowania jest utworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, innymi słowy w procesie przebiegu fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, dzięki czemu zdobywamy wspaniały i przykuwający uwagę efekt końcowy (więcej na http://myglass.eu/uslugi/obrobka-szkla/fazowanie-szkla). Gotowe brzegi szkła pozbawione są nierówności i ostrości, czego następstwem jest starannie obrobiony rant. W obawie przed skaleczeniem, najważniejszy warunek, jaki powinno spełniać szkło zaproponowane do użytku.

Gdy szklane elementy mają być w bardzo trwały sposób połączone z innymi materiałami, często stosuje się stworzone ku temu śruby do szkła jak http://myglass.eu/produkty/akcesoria-do-szkla/sruby-do-szkla, które wykonywane są z myślą o tym, żeby nie uszkodziły szkła i aby można było lekko je dokręcić. Są doskonałym rozwiązaniem, dla osób, które szukają rozwiązania na estetyczne mocowanie szyby, które umożliwi im późniejsze zmiany lokalizacji tafli, np. wskutek zmiany miejsca zamieszkania. Okazuje się to niesamowicie istotne, gdy śruby mają służyć do montażu szyldów lub luster. W obecnych czasach w handlu z każdym rokiem przybywa tego typu produktów, ze względu na coraz większą ilość firm zajmujących się ich wykonywaniem, co na pewno jest bardzo korzystne dla kupujących, z powodu bardzo korzystnych cen.