Transport ciężarowy bez dwóch zdań odgrywa szalenie istotną rolę. W szczególności u nas. Jesteśmy atrakcyjnie zlokalizowani, więc raczej nie może dziwić, że naszymi drogami jeździ wiele ciężarówek. Moim zdaniem to wspaniale, ponieważ niejako wszyscy możemy na tym zarobić. Chociaż oczywiście należy zainwestować grube miliardy w najróżniejsze udogodnienia transportowe, mowa w tym momencie o autostradach i drogach ekspresowych. Niby sytuacja się poprawia, lecz w dalszym ciągu nie jest kolorowo. Realia naszego kraju…

samochód cieżarowy Scania
Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań spedycja transport to istotna część naszej gospodarki – chcę zachęcić do tego by wspierać rodzime przedsiębiorstwa transportowe, bo pomagamy automatycznie samemu sobie. Chcę także przypomnieć, iż w sumie kierowcy ciężarówek mają niezłą pracę. Jeśli akceptują spędzenie sporej części własnego życia za kółkiem, z dala od domu. Zarobki przeciętnego tirowca są całkiem atrakcyjne, a przynajmniej w porównaniu do chociażby pracy w warzywniaku. (Magazynowanie mebli w Krakowie) Mój szwagier jeździ ciężarówkami od dłuższego czasu – na nic nie narzeka.

Chciałbym jednakże przestrzec, że chociaż praca kierowcy samochodów ciężarowych jest całkiem niezła, to nikt nie powiedział, iż jest wskazana dla absolutnie wszystkich. Znam takiego człowieka, który wpompował w zrobienie uprawnień spore pieniądze. Jednakże po niedługim czasie zrezygnował z robienia kariery. Głównie dlatego, że nie potrafił żyć samotnie. No cóż, wcale nie jest powiedziane, iż transport ciężarowy jest dla wszystkich (usługi transportu). Przecież i tak należy posiadać odpowiednie predyspozycje. Zwróć na to uwagę.

A więc jak można zauważyć, chociaż są oczywiście ważniejsze dziedziny naszej gospodarki, niźli transport i spedycja, to w żadnym razie nie możemy pomniejszać ich znaczenia. Absolutnie każdy to musi wiedzieć. Należy także nadmienić, iż tak naprawdę ze wszech miar ważne jest to, aby szukając firm spedycyjnych zwrócić większą uwagę na tematy środowiskowe. (Przeprowadź biuro z Delta movers) A więc fakty są takie, że bez dwóch zdań przydałoby się wesprzeć te firmy, które zdrowo podchodzą do wszystkich kwestii dot. przestrzegania norm środowiskowych. Pamiętaj o tym.