Stawiajac domostwo warto pamiętać o wielu ważnych kwestiach, by rozmaite usterki nie występowały często. Mądrze jest całość projektu wykonać starannie i z jak najlepszych materiałów, by później nie tracić wielu pieniędzy na kosztowne naprawy.

Wrażliwymi częściami w domach są rury wodne. Jak pamiętamy z praktyki, instalacje wodne czasami pękają. Wypełnienie domu przez uciekającą z rur wodę może spowodować ogromne szkody. Nawet małe zalanie wywoła zniszczenie parkietów. Przy poważniejszych usterkach może zniszczyć się sieć elektryczna. Co czynić, by posiadać bezawaryjne rury przez długi czas? Co począć, by sumy za reperację rur nie wyczyściły nam totalnie portfela? Rozsądnie jest zamontować porządnej jakości separatory tłuszczu.
Przyłącze wodne
Autor: Leonid Mamchenkov
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mamchenkov/278154924/

Taki gadżet ma znaczącą funkcję – oddziela tłuszcz od wody. Gdy codziennie myjesz garnki w umywalce, z pewnością wiele oleistych odpadów z pożywienia spływa do rur. A jeżeli w mieszkaniu nie zostały założone separatory oleju firmy normbud, ten tłuszcz gromadzi się przez lata w instalacji kanalizacyjnej, blokując światło i psując rury. Takiego sortu separatory najczęściej instaluje się pod zlewozmywakiem – tłuszcz osadza się w pojemnikach, bo posiada większą masę od wody. Należy pamiętać, że powinno się je raz na dany czas czyścić. Szybkość kumulowania się oleju zależy od tego, jak sporo tłuszczów zużywasz w trakcie powszedniego robienia jedzenia.

Jeśli chcesz, by lokum było właściwie osłaniane przed wybuchem pożaru, załóż w każdym pokoju porządne separatory substancji ropopochodnych. Są to urządzenia, które polewają źródła pożaru wodą z kanalizacji. Trzeba oczywiście zamówić także czujniki, które wykrywają dym i wtedy odpalają tryskacze. Jeśli popalasz papierosy w domu, może być to problem, ponieważ sprzęty będą się aktywowały, czując dym. Dlatego tryskacze to idealne wyjście dla domów, w których nie mieszkają osoby palące.

Napisał normbud.pl

Źródło: http://www.normbud.pl/