Wielu mężczyzn chciało by zbudować swój własny mały warsztat. Pomyślmy o tym, czego bez wątpienia będziemy potrzebować, spełniając tego typu marzenie. Po pierwsze trzeba zastanowić się nad miejscem, w którym wszystko pomieścimy. W przypadku kiedy mamy własny dom i podwórko, możemy spróbować wybudować na nim małą altankę.

Warsztat, narzędzia
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Taki pomysł ma sporo plusów, ponieważ było by komfortowo, aby miejsce, które wygospodarujemy było z dala od reszty domowników. Dzięki temu nie będziemy nikomu przeszkadzać. Mamy przecież świadomość, że każda praca w naszym domowym warsztacie będzie zapewne dość głośne.

Innym pomysłem dla warsztatu na podwórku, jeśli nie posiadamy na to wystarczająco dużo miejsca podwórku, może być zabudowanie części garażu lub piwnicy. Musimy myśleć o tym, że nie jeden raz będziemy musieli wnosić ciężkie przedmioty, które będą owocami naszych prac. Może to być problemowe w chwili, kiedy naszą małą świątynię zbudujemy np. na wysokim strychu.

Precyzyjne cięcie bez wyszczerbiania materiału zadanie nowego, wielofunkcyjnego Multi Cuttera GOP 250 CE Professional.
Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Drugim istotnym elementem, jaki należy omówić jest oczywiście wyposażenie. Każdy ma zapewne swoje własne wyobrażenie o tym, czym się będzie zajmował po godzinach. Zależnie od naszych planów i projektów jedni będą potrzebować bardziej, inni mniej skomplikowanych narzędzi. O ile jednak może nie być potrzebne zakupienie dużych maszyn, to kilka podstawowych sprzętów na pewno się przyda. W przypadku warsztatu w garażu, gdzie nadrzędnym celem będzie majsterkowanie przy samochodach, przyda się na pewno wyposażenie typowego warsztatu samochodowego: kompresory powietrza, sprężarki śrubowe (http://www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/), podnośniki itp. W momencie, gdy naszą główną działalnością będzie sklejanie modeli, heblowanie czy rzeźbienie w materiałach drewnianych, takie sprzęty raczej nie będą konieczne. Wyposażenie warsztatu można jednak rozłożyć w czasie.

Pomyśleć, jakie sprzęty będą niezbędne do realizacji najważniejszych zadań. Z miesiąca na miesiąc będzie nam sprzętów przecież przybywać. Jeśli majsterkowanie tego typu to to nasza prawdziwa pasja, na sto procent tak się właśnie stanie. Być może po jakimś czasie uda nam się zrobić z naszego hobby podstawowego źródła naszych dochodów, być może założymy własną działalność i w dodatku na własnym podwórku lub we własnym domu.