Wielu synoptyków twierdzi, że tegoroczna zima będzie obfita w śnieg. To na pewno świetna prognoza dla dzieciaków, które uwielbiają rozrywki, takie jak saneczkarstwo czy rzucanie się śnieżkami. A nie jedynie dzieciaki mogą się cieszyć białym puchem lecącym z nieba, bo dorośli także doceniają atmosferę ośnieżonej Wigilii.

Dużo specjalistów zapowiada, że nadchodząca zima będzie obfita w śnieg. To na pewno fantastyczna zapowiedź dla dzieciaków, które lubią zabawy, takie jak saneczkarstwo czy rzucanie się śnieżkami. A nie wyłącznie dzieciaki potrafią się radować śniegiem lecącym z nieba, ponieważ dorośli też lubią atmosferę śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia.

domy wielorodzinne   zima
Autor: erix!
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże śnieg to również duży kłopot dla lokatorów domków jednorodzinnych. Oczyszczanie ze śniegu pobliża domu to trudny obowiązek, który często łączy się z bólem krzyża i ranami na rękach. Producenci zimowych akcesoriów mają dla takich ludzi parę ciekawych propozycji. Na pierwszy ogień idzie chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to niesamowicie przydatny związek chemiczny, który silnie absorbuje wilgoć. Ta jego osobliwa cecha powoduje, że perfekcyjnie pasuje do usuwania śniegu z wielkich połaci powierzchni. Jest dużo efektywniejszy niż zwykła sól, znakomicie rozpuszcza lód. Należy nie zapominać, że zwykła sól mocno wyżera wszelkie materiały, zatem jeśli zależy ci na nietkniętym chodniku przed mieszkaniem, chlorek magnezu okazuje się trafnym wyborem. Poza tym jego zastosowanie może mocno oszczędzić męczących godzin z szuflą w rękach. Chociaż łopaty fiskars (www.e-hortico.pl/pl/p/FISKARS-Lopata-samochodowa-aluminiowa-2700/2091) są tu wyjątkiem od tej reguły i świetnie współgrają razem z chlorkiem.

Zima w ogrodzie
Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna

Trafnym wyborem dla tych, co nie mają ochoty i czasu, by biegać z wielką szuflą, jest odśnieżarka Stiga (www.e-hortico.pl/pl/p/Stiga-Snow-Cube-Odsniezarka-spalinowa/4308). To dobra firma, która wytwarza użyteczne sprzęty odśnieżające. Odśnieżarki są sprzedawane w różnorakich typach. Najmniej głośnym i najlżejszym sprzętem jest odśnieżarka na prąd. Jeżeli potrzebujesz maszyny, która posiada większą moc silnika albo chcesz pracować w terenie, w którym nie ma dostępnego źródła prądu, musisz zastanowić się nad kupnem spalinowej odśnieżarki Stiga.

Na zakończenie tekstu jeszcze parę słów o tym, że podczas miesięcy zimowych dobrze jest zadbać o rośliny w domu bądź zewnętrznym ogródku. O tej porze roku słońce świeci niziutko nad widnokręgiem, więc rośliny dostają mało światła. Aby poprawić szansę na przeżycie roślin, warto zakupić odpowiednie nawozy zimowe (http://e-hortico.pl/pl/p/AGRECOL-Zimowit-forte-0,35l/196″>www.e-hortico.pl/pl/p/AGRECOL-Zimowit-forte-0,35l/196).

Źródło: e-hortico.pl