W czasach bardzo dużej konkurencji, fałszywe produkty są sporym zagrożeniem dla przedsiębiorców dbających o jakość swojej marki. Każdego roku, firmy na całym świecie tracą bardzo duże kwoty przez fałszerstwo i sprzedaż w szarej strefie.

W czasach bardzo dużej konkurencji, fałszywe produkty są sporym zagrożeniem dla przedsiębiorców dbających o jakość swojej marki. Bez ustanku, firmy na całym globie trwonią bardzo duże pieniądze z powodu fałszerstw, manipulacji lub sprzedaży w szarej strefie. Kłopot ten dotyka przede wszystkim sektora ekonomicznego, od urządzeń elektronicznych, do części zamiennych, które wykorzystuje się w przemyśle. W takiej niezbędne jest stosowanie różnego rodzaju oznaczeń.

etykieta-1

Czasem nie łatwo jest odróżnić autentyczny produkt od jego kopii, co stanowi duże niebezpieczeństwo dla wizerunku marki i szkodzi jakości produktów. Nie oryginalne elementy wyglądają niemal tak samo jak oryginały, a ich porównywalne ceny dodatkowo usypiają czujność konsumenta. Z tych przyczyn, przedsiębiorstwa cieszące się świetną renomą, stosują etykiety Rathgeber. Stanowią one wystarczający sposób ochrony oryginalności produktu, a nie rzadko również gwarantują ich identyfikację oraz monitorowanie.

Etykiety zabezpieczające mają przede wszystkim zagwarantować autentyczność produktu, sprawnie go identyfikować i zapobiegać przenikaniu produktów do szarej strefy rynku. Przeważnie łączą one kilka cech chroniących przed zagrożeniami, np. etykieta o cechach przeciwdziałających fałszerstwu może być wykonana z materiału, który ujawnia próby manipulacji i zawiera informacje, pozwalające śledzić produkt. Dzięki różnym formom zapewnienia oryginalności produktu, etykiety zabezpieczające, są niepowtarzalne i zniechęcają oszustów do podejmowania prób fałszerstwa.

etykieta-2

Tabliczki znamionowe są to elementy przytwierdzone na stałe do jakiegoś urządzenia albo produktu. Najczęściej zawierają jego krótki opis i podstawowe dane, czyli nazwę, rok produkcji, numer seryjny, podstawowe parametry a także certyfikat bezpieczeństwa. Na przykład, numer podwozia pojazdu odnajdziemy na tabliczce znamionowej, na wewnętrznej stronie przedniej ściany, nieopodal drzwi. Zdarza się, że zamiast tabliczki oryginalnej, napotkamy na jej wersję zastępczą, wydawaną przez stację kontroli pojazdów.

Płyty jak tutaj z kolei, oprócz walorów użytkowych, pełnią funkcję estetyczną, gdyż stanowią frontową część urządzenia. Z tego względu konsumenci nie rzadko zwracają szczególną uwagę na ich design, kolorystykę a także ergonomię. Płyty czołowe stanowią wizytówkę urządzenia, dlatego projektanci bardzo dbają o ich design. Przy tworzeniu płyt, często posługują się drukiem cyfrowym, który zapewnia wysoką, niemalże fotograficzną rozdzielczość.

Źródło: www.rathgeber.eu/pl