Ciężki okres załamania gospodarczego może zniszczyć wiele z pozoru dobrze prosperujących firm. Najważniejsze jest oczywiście zwykłe szczęście, lecz nie wolno zapominać także o bezbłędności w księgach. Czasem błędy w prowadzeniu rachunków mogą spowodować, że firma wpada w problemy na rynku.

Szara strefa
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bywa, że finanse nie są zarządzane racjonalnie –jest zbyt dużo rozchodów, z których da się zrezygnować. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjęcie sprawnych księgowych. Niestety, czasem nawet najzdolniejsi fachowcy zawodzą i nie zdołają dostrzec szans na poprawienie wyników gospodarczych. Co robić w takiej chwili? Można samodzielnie (o ile jesteś prezesem) prowadzić regularnie audyty. Taki samodzielny audyt finansowy to wyzwanie dla ludzi, którzy posiadają wystarczającą wiedzę o rachunkowości.

Wyjściem z tej niełatwej sytuacji jest audyt finansowy – http://www.fss-finanse.pl/audyt.html, który polega na tym, że niezależne przedsiębiorstwo wysyła specjalistów, którzy zrealizują skrupulatną analizę finansów.

Pieniądze
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Po zrobieniu skrupulatnych badań przedstawiają obszerny raport, w którym wypunktowują, co trzeba zmienić w działalności. Można mieć gwarancję, że fachowcy z firmy zewnętrznej wychwycą to, czego nie dostrzegli twoi księgowi. Tak zwykle bywa, że dopiero spojrzenie świeżym okiem pozwala na znalezienie pomyłek lub podkreślenie, gdzie można zrównoważyć budżet. Zobacz też http://www.fss-finanse.pl/kadry.htmlWarto wiedzieć, że audyt finansowy warto przeprowadzić nie wyłącznie wtedy, gdy działalność ma kłopoty. Przewidujący menager zamawia audyt finansowy przynajmniej raz w roku, by odszukać wszelkie możliwe uchybienia. Jest to naturalnie solidny wydatek, bo usługi kontrolerów do tanich się nie zaliczają, jednakże systematyczne analizy mogą ustrzec przed dużo poważniejszymi stratami finansowymi. Audyt finansowy trzeba też wykupić, jeśli przedsiębiorstwo ma w planach zmiany, np. połączenie z inną korporacją lub wprowadzenie świeżych towarów na rynek.

Więcej na http://www.fss-finanse.pl/ksiegowosc.htmlSprawdź świetną propozycję na przykład:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Fss-finanse.pl – Usługi finansowe