Kończąc budowę domu stajemy przed faktem dokonania wyboru wielu elementów wystroju wnętrz w tym również schodów. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale również są elementem kompozycji wnętrza oraz jego elementem zdobniczym. Ich wygląd zależy nie tylko od indywidualnego gustu, ale również od tego ile jest miejsca na nie.

Kończąc budowę domu stajemy przed faktem dokonania wyboru wielu detalów wystroju wnętrz w tym też schodów. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale też są częścią kompozycji wnętrza oraz jego elementem dekoracyjnym. Ich postać zależy nie tylko od indywidualnego dobrego smaku, ale też od tego ile jest miejsca na nie.

Schody kręcone
Źródło: www.zlem.pl

Wybierając schody trzeba brać pod uwagę to czy są praktyczne, stabilne oraz odporne na przecieranie – mówi pan Robert, który sprzedaje schody w Krakowie. Prócz tego powinny być antypoślizgowe i bezpieczne z wygodną poręczą. Decydując się na schody wykonane z drewna należy wybrać te wyprodukowane z drewna o sporej twardości. Należą do niego dąb, jesion, buk. Mogą być wyprodukowane także z drewna egzotycznego, ale ich koszt jest wówczas sporo większy.

Istotne jest również to, by schody zawierały tak zwany spoczynek. Takie schody bez spoczynku mogą stworzyć kłopot zwłaszcza sędziwym ludziom. Dlatego w tym przypadku dobre są schody zabiegowe, chociaż zajmują one sporo miejsca. Najlepsze są dwubiegowe ze spoczynkiem. One właśnie rewelacyjnie sprawdzają się w domu, w którym mieszkają osoby leciwe, ale również dzieci. Posiadają one stopnie jednakowej szerokości, co sprawia, że są łatwe w używanie. W obecnych czasach instalowane są również niemal do każdych schodów barierki. Ułatwiają one poruszanie się oraz zabezpieczają przed przewróceniem się. Spełniają również funkcje ozdobne.

Na współczesnym rynku jest sporo producentów schodów, dlatego warto sprawdzić, jakie dany producent oferuje ceny. Poza tym producent schodów musi mieć dostęp do drewna doskonałej jakości. Potem musi on znakomicie dobrać schody do gustu mieszkania i oczywiście schody te powinny być bardzo dobrze wykonane. Bardzo dobrej jakości schody to schody stworzone z dobrej jakości drewna, mocne, funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu oraz bezpieczne. Najbezpieczniej wybrać takiego zawodowca, który robił już schody u jakiegoś naszego znajomego i zrobił swoją pracę świetnie. Wynik końcowy jego pracy powinien nam się wyjątkowo podobać i sami byśmy chcieli pozyskać taki w swoim domu.

Źródło: www.zlem.pl