Nadeszła wiosna, a wraz z nią nastały słoneczne dni. Oczekiwaliśmy tego momentu z utęsknieniem. W tym roku zima wyjątkowo dała nam się we znaki. Dlatego nie możemy się doczekać letnich dni i gorącego słońca. Gdy na zewnątrz panuje piękna pogoda, od razu lepiej nam się żyje. Ale co zrobić, gdy z kolei jest nam zbyt ciepło? Wakacyjne upały potrafią wykończyć nawet najgorliwszego wielbiciela lata. Gdy skwar leje się z nieba nie mamy siły na nic, a już tym bardziej na cały dzień pracy.

Ale żyć należy i z upałami także jakoś musimy sobie dawać radę. Jest kilka sposobów na to, aby przeżyć ten straszny czas. Na pewno należy rozpocząć od nawilżania naszego ciała. Jest to niezmiernie istotna sprawa. W okresie letnim koniecznie musimy mieć przy sobie butlę wody niegazowanej. W domu najlepiej pić ziółka. Doskonale gasi pragnienie świeżo zaparzona mięta z sokiem z cytryny. Spróbujmy ograniczyć picie kawusi. Zamiast tego popijajmy zieloną herbatę.

http://www.aleklima.pl/

Bardzo ważnym elementem ochrony przed upałami jest właściwy ubiór. Po pierwsze zwracajmy uwagę na to, z czego jest zrobiona nasza kolekcja na lato. Wyrzućmy z szafy wszystkie syntetyczne szmatki i wybierzmy naturalne materiały, które nie tylko ochronią nas przed upałem, ale również przyjemnie ochłodzą. Nie zapominajmy o nakryciu głowy. W skwarne dni nie można wychodzić z domu bez kapelusza lub chusty.

klimatyzacja
Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym biurze wymuśmy na naszym szefie, aby zamontował klimatyzatory kanałowe, które zagwarantują nam świeże powietrze przez cały czas: http://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-kanalowe Na dodatek, dzięki specjalnym filtrom, takie klimatyzatory oczyszczają naszą atmosferę ze wszystkich wirusów. Jeśli nie zechce, możemy zagrozić strajkiem wszystkich pracowników. Warto argumentować nasze żądania faktem, iż prawidłowa cyrkulacja powietrza w biurze bardzo dobrze wpływa na efekty naszych wysiłków.

Jeśli będziemy stosować również właściwą dieta i będziemy unikać smażonych potraw, to na pewno damy radę przeżyć gorące wakacje w mieście. A kiedy tylko nadarzy się okazja, pojedźmy nad jezioro.