Usługi transportowe pomiędzy państwami Europy w znacznej części bazuje na transporcie produktów drogą lądową. Transport tego typu jest mało korzystny finansowo ze względu na ceny paliwa, w dodatku zdaje się mieć negatywny wpływ na środowisko. Z perspektywy biznesu jednak takiego typu transport zdaje się być niezwykle szybki oraz bezproblemowy. Pomimo wysokich cen paliwa oraz równie wysokich cen samochodów dostawczych, wiele firm skłonni są używać właśnie z takiego typu transportu.

firma spedycyjna
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Tiry mogą praktycznie dostać się w każde miejsce. Całkowicie inna jest sytuacja podczas transportowania towarów drogą rzeczną. W tego rodzaju działaniach zawsze trzeba mieć na uwadze większe obciążenia finansowe, jako że bardzo często okaże się, że musimy jeszcze towary przetransportować z portu do sklepu właśnie drogą lądową. Usługi transportowe pomiędzy państwami Unii Europejskiej stanowi obecnie w wielu sferach gospodarki bardzo istotny element, który posiada bardzo duży wpływ na funkcjonowanie gospodarki wewnątrz państw europejskich. Przykładem państwa, z którym wymiana towarów są popularne i nierzadko spotykane są Włochy (więcej o transporcie zagranicznym). Transport z Włoch tyczy się często obuwia, owoców czy sprzętów i maszyn. Warto pamiętać, że najlepsza firma transportowa, to nie tylko taka, która oferuje nam najlepszą ofertę cenową, ale również zapewni nam sprawną dostawę. Ważne jest również ubezpieczenie w razie wypadku lub błędu ze strony przewoźnika.

Samochód dostawczy, transport
Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

Czasami może dojść do sytuacji, kiedy na przykład w trakcie transportu jakichś warzyw nie będą one przewożone w odpowiedniej temperaturze, skutkiem czego może być ich zepsucie podczas przewożenia. Istotny również z perspektywy klienta firmy transportowe zdaje się być tabor. Dobra firma będzie posiadał w swoim taborze ciągniki z niedużym stażem, które spełniają standardy wymagane w Europie. Istotne są także certyfikaty, jakie firma posiada. Usługi transportowe z Włoch, które pretendują do bycia najlepszymi na rynku muszą być połączone z całościową obsługą klienta na najwyższym poziomie. Dlatego też warto dokładnie sprawdzać również staż pracowników jeżdżących w tak dalekie regiony jak do Włoch. Aktualnie przedsiębiorstwa oferujące transport towarów z Włoch mają w swojej ofercie usługę, pozwalającą na bezpośredni kontakt z kierowcą w trakcie jazdy, przez co mamy możliwość czuć się jeszcze pewniej (produkty).