Inspiracje w urządzaniu mieszkań zmieniają się właściwie równie szybko co trendy w modzie. Oczywiście, nie oznacza to, że raz na rok trzeba robić remont łazienki, aby być na topie. Byłoby to po pierwsze wyjątkowo drogie, po drugie wyjątkowo uciążliwe. Prawdopodobnie nikt nie lubi remontów. Można jednakże urządzić łazienkę zgodnie z modą i zostawić sobie możliwość zmiany aranżacji prostym sposobem, choćby zmieniając ozdobne akcesoria.

Inspiracje w aranżowaniu wnętrz odmieniają się prawie równie szybko co trendy w modzie. Naturalnie, nie oznacza to, że raz na rok powinniśmy robić remont łazienki, żeby pozostać na topie. Byłoby to po pierwsze niezwykle drogie, po drugie wyjątkowo męczące. Prawdopodobnie nikt nie lubi remontów. Można jednakże zaaranżować łazienkę w zgodzie z modą i zostawić sobie możliwość zmiany stylizacji w prosty sposób, na przykład zmieniając dekoracyjne akcesoria.

mała łazienka
Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Takie elementy jak płytki ceramiczne, jeśli je dobrze wybierzemy nie wyjdą z mody szybko a przy okazji stanowić będą cudowną podstawę do eksponowania akcesoriów.

Płytka podłogowa Paradyż Santera Beige 45x45| Wybierając płytki łazienkowe zwracajmy uwagę na to, żeby były wysokiej jakości, najlepiej w neutralnym odcieniu i nade wszystko, żeby były łatwe do utrzymania w czystości. Ślady od mydła, resztki kosmetyków – to normalne w każdej łazience. Przy normalnym użytkowaniu na pewno coś się zachlapie, więc istotne jest, żeby wystarczyło przetrzeć kafle szmatką i już. Dobrym i bardzo na czasie rozwiązaniem do łazienki jest tez umywalka nablatowa. Zda egzamin zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu, gdzie może pojawić się kłopot z przechowywaniem różnego rodzaju środków higienicznych, kosmetyków itp. Szafka pod tego typu umywalką rozwiązuje ten kłopot.

Podobnie świetnym rozwiązaniem doniewielkich łazienek są kabiny prysznicowe. Wanna musi mieć miejsce, a kabina jest komfortowa i niewielka. Mamy do wyboru tyle wzorów, że z pewnością znajdziemy coś idealnie pasującego do naszych gustów. Nie będzie również specjalnie kłopotliwe utrzymanie w czystości kabiny, nawet takiej z przejrzystego szkła. Wystarczy tylko po prysznicu przeciągnąć kabinę taką najzwyklejszą ściągaczką wody, której używa się do mycia okien. I to wystarczy – żadnych zachlapań, żadnych smug i nasza łazienka będzie prezentować się zjawiskowo.

Kupujmy materiały wysokiej klasy, sprawdzone i solidne. Przykładowo firma Paradyż płytki robi świetne w wielu rozmiarach i o przeróżnych wzorach. Kupując materiały solidnego producenta dostajemy gwarancję, że nie będziemy musieli powtarzać remontu, ponieważ przykładowo upadająca na podłogę suszarka do włosów uszkodzi płytki. Doskonale zaprojektowana łazienka będzie nas cieszyć przez długie lata.