Rozliczenie się za poprzedni rok podatkowy to powinność każdego podatnika. Każdy z nas będzie musiał w przeciągu czterech miesięcy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym niezależnie od tego czy pracujemy na podstawie umowy o pracę czy też mamy własną działalność gospodarczą.

Pieniądze
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Program do rozliczenia PIT 2013 można w prosty sposób pobrać poprzez Internet i zainstalować na własnym laptopie. To właśnie olbrzymi atut rozliczania się z fiskusem online, szansa wykonania tego w mieszkaniu, pracy czy na dowolnym innym komputerze z dostępem do Internetu. Prócz tego, taka deklaracja podatkowa wypełniana w ten sposób:- jest zapisana do pliku na komputerze gdzie w dowolnym czasie możemy mieć do niej dostęp i zmienić jakiekolwiek dane lub wydrukować w każdej chwili (tu);- po wydrukowaniu jest wyjątkowo czytelna;- jest zawsze zgodna z obecnie obowiązującym prawem podatkowym w naszym kraju;- ma małe zagrożenie pomyłki, gdyż algorytmy w aplikacji kontrolują wpisywane dane i robią regularnie kalkulacje;- prezentuje i ułatwia rozliczyć ulgi podatkowe, kiedy podatnik ma taką możliwość i dana ulga podatkowa go dotyczy;- może zostać przesłana przez Internet do Urzędu Skarbowego, co jest najszybszą metodą rozliczenia;- jest pewna dla użytkownika, informacje zawarte w zeznaniu podatkowym są szyfrowane, czyli nie mogą być zdobyte przez osoby niewłaściwe;- jest gratisowa, użytkownik nie musi za nic zapłacić. Serdecznie polecamy pitax.pl/program-pit/.

Jak widać, plusów wynikających z takiego rodzaju rozliczania się za rok ubiegły jest mnóstwo. Możemy w taki oto sposób zaoszczędzić nasz czas i pieniążki.