W dalszym ciągu niestety nie jesteśmy państwem, w którym przedsiębiorstwa są bardzo innowacyjne. Oczywiście wiele firm łamie ten osąd, lecz ogólnodostępne statystyki nie kłamią! Fakty są takie, że każdego dnia na świecie objawiają się kolejne patenty i stosunkowo rzadko w grę wchodzą firmy z polskim kapitałem. Chociaż trzeba także wspomnieć o tym, że w końcu są te kraje, w których najzwyczajniej jest wielka moda na patenty, zapewne nie będzie większą niespodzianką, że mowa tutaj szczególnie o Ameryce.

Business
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

No cóż, zatem odpowiedzmy sobie na proste zapytanie: jak spowodować, że założona przez nas firma będzie za jakiś czas zgłaszać patenty, ale także będzie charakteryzowała się dużym stopniem innowacyjności (Czytaj http://www.jwp.pl/faq/ochrona_wlasnosci_intelektualnej.html)?

Cóż, bardzo często jest tak, że zbytnio oszczędzamy na swoich pracownikach. Niby chcielibyśmy, aby prowadzona przez nas firma była wydajniejsza, lecz niejako nie traktujemy swoich pracowników w poważny sposób!

Zatem: co zrobić, aby w żadnym razie nie było tak, iż firma przegra z konkurentami? No cóż, niesamowicie ważnym aspektem jest to by nie tylko dać swoim ludziom podwyżkę, lecz również naturalnie przeszkolić każdego ze swoich ludzi – http://www.jwp.pl/uslugi/znaki_towarowe.html. Fakty są takie, że niezmiernie często wszelkiej maści kursy są praktycznie na wagę złota. Wiedza to klucz do potęgi. Zwłaszcza firmy z Niemiec bardzo dobrze wiedzą, iż najważniejsze jest to by nie uważać, że osiągnięcie bardziej znaczącej wydajności bez nieustannego szkolenia swojego personelu pracowniczego jest możliwe.

Business meeting
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Warto również wiedzieć, iż jeszcze przed złożeniem oficjalnego wniosku o patent, gdzie pośredniczy rzecznik patentowy – jwp.pl należy przygotować odpowiednią dokumentację, aby w żadnym razie nie było takich sytuacji, że nasz patent, chociaż generalnie OK, po prostu zostanie anulowany przez formalności. Można w sumie powiedzieć, iż złożenie patentu to nic bardzo trudnego, lecz oczywiście człowiek, który nie posiada żadnego doświadczenia w kwestii patentów, może napotkać na całkiem spore kłopoty. A więc: zadbajmy o to by rozwijać swoją firmę, aby wreszcie mieć swoje patenty. To sporo daje, chociaż początki najczęściej nie będą należały do łatwych.