Jeżeli myślisz, iż masz ponadprzeciętną wiedzę na jakiś interesujący temat, np. umiesz pozycjonować strony internetowe bądź jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z całą pewnością musisz zastanowić się czy być może czymś OK nie byłoby zorganizowanie jakiegoś szkolenia. Przecież prawda jest taka, że na zorganizowaniu szkolenia jak najbardziej można zarobić spore pieniądze. Wychodzę z tego założenia, iż na swojej wiedzy trzeba próbować zarabiać. Szczególnie, że w ostatnich latach w Polsce nietrudno zauważyć spory popyt na najróżniejsze kursy.

Ludzie bardzo dobrze wiedzą, że solidne szkolenia są praktycznie na wagę złota. Moim zdaniem sytuacja jest taka, iż jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę, a jeszcze do tego jesteśmy przebojowi, z pewnością musimy szukać swojej szansy. Akurat co do tego ogólnie nie mam najmniejszych wątpliwości. Ostatnio nawet brałem udział w szkoleniu dot. zakładania firmy – muszę przyznać, że całkiem sporo się dowiedziałem. Dobrze, co w takim razie należy robić, aby bez żadnego problemu mieć możliwość zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa
Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, można powiedzieć, że na początku czymś istotnym są sale szkoleniowe Wrocław – a więc musimy wynająć salę, ponieważ gdzieś w końcu nasi słuchacze chcą szkolić się w odpowiednich warunkach. Co prawda w sumie słyszałem o ciekawych szkoleniach, które organizowano w restauracjach, lecz uważam, iż tak naprawdę to kiepski pomysł. Według mnie bardzo dobrym miejscem dla chcących zorganizować świetną konferencję jest duże miasto – bo relatywnie łatwo do niego się dostać. Chociaż zapewne na szkoleniu pojawią się tylko osoby z miasta. Przecież nie mamy renomy.

Należy także napisać, iż czymś niesamowicie ważnym jest to, aby nigdy nie myśleć, że nasze szkolenie niejako samoistnie się rozreklamuje. A więc powinniśmy umiejętnie podchodzić do tematu reklamy spotkania. Moim zdaniem strzałem w dziesiątkę jest chociażby założenie strony internetowej, a jeszcze do tego zamieszczanie reklam w takich miejscach, które w jakiś sposób traktują o naszej branży. Czyli podsumowując – organizacja własnego szkolenia to świetny pomysł. Nie powinieneś tego zepsuć!