Kiedy jesteśmy dyrektorem niewielkiej przedsiębiorstwa oraz dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie będziemy mieli co dzień kłopotów z komputerem, to z pewnością nie opłaca nam się przyjmować informatyka na cały etat. Tak identycznie jak nie będziemy wykorzystywać z programów stworzonych dla dużych firm, jedynie z takich właściwych dla nas, lub z takich, które są stworzone dla zakładów, bez względu na to, jak duże one są.

Company work
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy zewnętrzne pozwalają zaoszczędzić
Utrzymywanie stałego etatu pracownika, szczególnie jeśli tak rzeczywiście z jego usług oraz umiejętności wykorzystujemy tylko kilka razy w miesiącu może być dla firmy niesamowicie kosztowne. Dlatego właśnie znacznie lepszym pomysłem jest outsourcing IT, a więc korzystanie z usług zewnętrznej zakładu, z którą mamy podpisaną umowę (wejdź tutaj). Przyjeżdżają oni tylko wtenczas kiedy rzeczywiście są

crm: www.pl.sii.eu/pl/

potrzebni, robią to co powinni, a później odjeżdżają. Płacimy im za dane usługi, a co się z tym wiąże, miesięczny koszt umowy z nimi jest dużo tańszy, niż gdybyśmy mieli zapłacić pracownikowi stałą pensję, a on miałby tylko kilka razy w miesiącu sprawdzić co się dzieje z naszym komputerem.

Praca przy komputerze
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Przeróżne programy mają szanse nam pomóc
Funkcjonujemy w sporej korporacji oraz pragniemy, by publikowanie jak oraz manipulacja różnymi informacjami szła błyskawicznie oraz bez żadnych problemów? A może chcemy mieć świadomość, że import danych z serwera odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny oraz nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu? Jeśli tak to należy inwestować w specjalną platformę aplikacji webowych, która nam w tym wszystkim dopomoże, taką jak chociażby Sharepoint (http://pl.sii.eu/pl/uslugi-it/infrastruktura-it/systemy-i-serwery). W dodatku jeszcze kiedy pragniemy, żeby nasze kontakty z klientem przebiegały bez najmniejszego zarzutu, to powinniśmy zainstalować odpowiedni program CRM, który będzie kontrolował wszystko od zatwierdzenia zlecenia, przez jego edycję, aż do jego zakończenia.

Wszystko może być sprawniejsze
Z pewnością korzystanie z tego typu programów komputerowych może nam znacznie usprawnić pracę oraz powodować, że będziemy popełniali znacznie mniej błędów. Dlatego właśnie tak istotne jest to, aby słuchać porad informatyków i korzystać z tego co oni nam proponują, gdyż przecież wiadomo, iż zawsze zalecą nam najwspanialsze i jednocześnie najbardziej przetestowane programy.