Wózki widłowe to, jak wiadomo, pojazdy, służącymi do podnoszenia różnych materiałów. Znane są z magazynów i fabryk, bo tam najczęściej są stosowane. Najważniejsze informacje o wózkach jezdniowych.

magazyn
Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Wózki widłowe są pojazdami, które służą do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Kojarzą się z magazynami i fabrykami, bo tam z reguły się sprawdzają. Najważniejsze informacje o wózkach jezdniowych.

Wielu nie wie, że wózki widłowe mają interesujących producentów. Wózek marki Mitsubishi to już dobry sprzęt. Dominują są jednak składane w Chinach pojazdy, które oczywiście są dużo tańsze. Koszty części do wózków widłowych z Chin też oczywiście są mniejsze, dlatego to głównie one wybierane są najczęściej. Nieco tańsze wózki są najlepsze, jeśli mają służyć przez kilka lat i nie będą szczególnie eksploatowane. Często mieszamy wózek widłowy z wózkami, które jedynie rozwożą palety. To też nie to samo, co typowy wózek magazynowy.

Spalinowe i elektryczne wózki
Wózek widłowy może być spalinowy lub elektryczny. Niektóre modele scalają dwa rodzaje, dlatego znacznie bardziej ekonomiczne. Kupując taki wózek, trzeba sprawdzić, czy można sterować prędkością, przyspieszeniem i hamulcami. Jeśli taki pojazd ma jeździć na niewielkich magazynach, bez problemu można wybrać napęd elektryczny. Jeśli ma pokonywać duże odcinki, chociażby w dużych portach, dobrym wyborem jest silnik spalinowy.

Jak wybrać opony do wózków widłowych?

Takie same powody też decydują o tym, jakie opony do wózków widłowych wybrać. Najlepiej dobrane opony można używać latami, wpłynął na komfort jazdy i wpływają na bezpieczeństwo operatora. Jazda w wysokich temperaturach, w dużej wilgoci skraca żywot ogumienia, stąd też opony powinny być dopasowane do warunków otoczenia i bardzo trwałe. Ta sama kwestia dotyczy zamiennych części Wózki widłowe są typowymi pojazdami, więc należy o nie dbać jak o samochód.

Operator wózka widłowego
Uprawnienia na wózek widłowy są coraz częściej pożądane przez na wiele stanowisk. Zauważalnie oferty pracy dla kierowców wózków są naprawdę powszechne. Trzeba więc ukończyć kurs – najlepiej na wszystkie typy wózków jezdniowych. Następnie trzeba złożyć egzamin. Marzący o uprawnieniach muszą mieć ukończone 18 lat i zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem.

Źródło: Betaret