Chwile ciężkie mogą się zdarzyć każdej osobie– rozpad małżeństwa, należne świadczenie, wypadek czy spór z pracodawcą i sprawa spadkowa to sytuacje trudne, z którymi bez znajomości przepisów i prawa ciężko byłoby nam sobie poradzić. Dzięki bogu skok cywilizacyjny oraz rozpowszechniony dostęp do internetu spowodowały, że wiele dziedzin takich jak medycyna czy prawo stały się bardziej popularne. Nie są one już trudno dostępne ale i obniżyła się ich cena, porównując ją do cen z początków lat dziewięćdziesiątych kiedy to na adwokata stać było jedynie nieliczni.

W jaki sposób uzyskać pomoc?

prawo
Źródło: www.morguefile.com

Jest kilka sposobów otrzymania porady prawnej – od tradycyjnej, która opierała się o odnalezieniu radcy prawnego w gazecie czy ogłoszeniu prasowym i przyjściu na spotkanie po najczęstszą w dzisiejszych czasach – możemy znaleźć prawnika przez internet lub skorzystać z porady prawnej bezpośrednio przez portal – zobacz lexperts.pl/uslugi/e-radca/. Pomoc prawna możemy otrzymać nawet bez wychodzenia z domu. Trzeba jedynie zalogować się na portalu internetowym.

Portale internetowe- nowoczesny sposób kontaktu z fachowcami.

Poprzez internet mamy możliwość skorzystania z porady największych fachowców z dziedziny prawa lub znaleźć prawnika w mieście w którym mieszkamy. W każdym mieście Polski bez kłopotów odnajdziemy fachową pomoc – zobacz tu: Lexperts Wrocław.

Dla tradycjonalistów.

Dla tych, dla których komputer i wirtualne spotkanie nie zastąpi konsultacji w cztery oczy polecamy skorzystanie z tradycyjnych kancelarii adwokackich. Jest to z pewnością wygodniejszy sposób w sytuacji, kiedy mamy dokumentację do przeanalizowania. Punktów udzielających porad prawnych mamy całe mnóstwo – dla przykładu we Wrocławiu znajduje się ich ponad trzysta. Wynika to również z tego, że bardzo wielu dużo studentów prawa przyucza się do zawodu udzielając konsultacji i pomocy w analizie wyroków sądowych, lub przygotowując podaniasądowe i wnioski. Wrocław jest więc swoistą kolebką prawników. Pomoc prawna przydać się może każdemu z nas. W takich momentach jak rozwód lub wypadek staje się nieodzownym kołem ratunkowym. Wyjątkowo rozbudowana i popularna jest w takich miejscowościach jak Wrocław. Bez wątpienia jest to miasto nie tylko stu mostów ale i punktem pomocy prawnej.