Własny ogród to marzenie znacznej większości osób. Niestety, jest to również naprawdę nader duży obowiązek, w związku z tym oczywiście należy postarać się dobrze zaplanować jego wygląd. Przede wszystkim, trzeba pomyśleć o miejscu na ustawienie samochodu. Trawa w takim przypadku się nie sprawdza, jako że koła auta mogą ją bardzo szybko uszkodzić i pozostaną nieestetyczne wyrwy.

Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu
Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®

Znakomitym rozwiązaniem jest kostka brukowa (zobacz ofertę) ułożona w pobliżu garażu i na ścieżce spod bramy do drzwi domu. Z jakiego powodu? Jest to materiał niezmiernie wytrzymały, odporny na uszkodzenia oraz zgubne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Na dodatek, prezentuje się bardzo atrakcyjnie i na specjalne życzenie klienta, istnieje możliwość takiego wyłożenia kostki, aby tworzyła ona jeden wzór. Kostka jest faktycznie tanim materiałem, a jej położenie w ogrodzie nie powinno generować większych problemów. Oczywiście, najlepiej w tym celu zdecydować się na wynajęcie specjalistów, gdyż wtedy będzie się miało gwarancję, że podłoże faktycznie będzie służyło przez wiele lat. Spod kostki nie wyrasta również trawa, w szczególności jeśli jest odpowiednio położona. Niewielki plac odpowiedni do ustawienia samochodu i ścieżka nie będzie drogą inwestycją. Ewentualnie, można zdecydować się także na położenie kostki w innej części ogrodu, na przykład na miejscu, gdzie planuje się postawić meble ogrodowe. Dzięki temu nie będą one miały kontaktu z gruntem, co może być dla nich szkodliwe. Jest to dodatkowo dość komfortowe rozwiązanie. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na kostkę w swoim ogrodzie, gdyż oznacza ona mniej wysiłku potrzebnego dla odpowiedniej pielęgnacji.

Utrzymanie kostki w czystości także nie powinno sprawiać znacznych kłopotów. Należy ją regularnie polewać wodą, a brud sam spłynie. Kostki brukowe są oferowane w dosyć bogatym asortyment, zarówno jeśli chodzi o kształt, jak także w przypadku barwy. Dzięki temu, każda osoba będzie mogła znaleźć rozwiązanie, jakie będzie dla niej faktycznie najbardziej odpowiednie. Trzeba pamiętać, by wybierać kostkę świetnej jakości, jako że wtedy będziemy mieć gwarancję, że będzie ona służyła w świetnym stanie przez wiele lat.