Kowalstwo artystyczne zalicza się do rzemiosł artystycznych. Rzemiosła artystyczne to takie, dzięki którym wytwarzane są przedmioty użytkowe, które jednak mają wartość artystyczną i spełniają oczekiwania w zakresie wyglądu. Kowalstwo generalnie jest dziedziną zajmującą się obróbką metali w podwyższonych temperaturach, a więc tworzeniem produktów z metalu w stanie ciekłym. Rzemiosło to jest dosyć popularne w kraju, na rynku jest wielki asortyment towarów tego typu.

Dzięki kotwie chemicznej bez problemu zamocujemy balustradę.
Autor: www.soudal.pl
Źródło: www.soudal.pl

Kowalstwo artystyczne zalicza się do rzemiosł artystycznych. Rzemiosła artystyczne to takie, dzięki którym powstają przedmioty funkcjonalne, które jednak posiadają wartość artystyczną i spełniają oczekiwania estetyczne. Kowalstwo ogólnie jest rzemiosłem zajmującym się obróbką metali w bardzo wysokich temperaturach, czyli tworzeniem towarów z metalu w stanie ciekłym. Rzemiosło takie jest stosunkowo popularne w Polsce, na rynku jest wielki wybór przedmiotów tego typu.

Ogrodzenia i kratyJednym z podstawowych produktów kowalstwa artystycznego są ogrodzenia kute. Produkowane są bramy z metalu oraz kompletne ogrodzenia w zależności od wymagań. Płoty i kowalstwo artystyczne kowarts zyskują coraz większe uznanie. Ich twórcy prześcigają się w wymyślaniu świeżych, oryginalnych wzorów. Podobnie jak w przypadku innych wyrobów artystycznych, także ogrodzenia mają cechy właściwe dla efektów wysiłku jednego człowieka. Najczęściej widywany oraz najchętniej wybierany jest motyw roślinny. W większości przypadków będzie to stylizowana gałąź lub pęd z liśćmi, których forma uzależniony jest od gustu klienta. Kolejnym nierzadko widywanym wyrobem są rozmaite kraty. Ich wykorzystanie może być zróżnicowane. Mogą być używane w oknach, drzwiach, jak również przy kominkach. Produkty kowalstwa artystycznego spotyka się także niekiedy w obiektach sakralnych. Przykładem jest metalowa pokrywa chrzcielnicy, a także różnego typu świeczniki.

Schody kręcone
Autor: Archangel Raphae

Balustrady i inne wyrobyRównie często jak płoty spotyka się balustrady kute. Znajdują one zastosowanie|Stosuje się je przy schodach, jak również w formie balustrady balkonowej. Często wybierane motywy są podobne jak przy bramach i ogrodzeniach. Ich zaletą jest solidny, a przy tym ładny wygląd, jak również gwarancja trwałości otrzymana od wykonawcy. Do przedmiotów, wchodzących w obszar zainteresowań kowalstwa artystycznego należą także meble. Największą popularnością cieszą się piękne i wyrafinowane ramy łóżek, wyprodukowane z metalu. Dostępne są również krzesła, ławy i ławki, mogące być używane zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Chętnie zamawiane są również metalowe lampy, które nadają pomieszczeniu stylu. Do towarów użytkowych należą także takie przedmioty jak skrzynki na listy, świeczniki czy różnego typu tabliczki.