Mimo panującego na świecie kryzysu, branża budowlana nie przeżywa żadnego zastoju. Nieustannie stawia się przeróżne obiekty, robi się autorstardy i mosty, organizuje się kolejne, gigantyczne inwestycje. Do takiej sytuacji przyczyniła się również Unia Europejska, która zapewnia fundusze na powstawanie ważnych ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej.

Fabryka
Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com

Jakiś czas temu nasz kraj był jednym wielkim placem budowy. Z powodu bycia gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce nożnej byliśmy zmuszeni do stworzenia odpowiedniej siatki drogowej oraz bogatej bazy turystycznej. Wybudowaliśmy w Polsce nowoczesne areny sportowe. W pracach wzięło udział mnóstwo firm i ekip budowlanych. Użyto także całe tony materiału, takiego jak kruszywa do betonu.

Sprzedaż kruszywa, wykorzystywanego na wszelkiego rodzaju budowach, to obecnie świetny interes. Budownictwo zawsze będzie funkcjonowało, niezależnie od globalnych kryzysów. Ludzie remontują swoje domy, duże metropolie rozszerzają się o kolejne osiedla. Surowiec budowlany zawsze będzie ludziom potrzebny. Wystarczy sobie wyobrazić, ile ton piasku codziennie używamy na różnego rodzaju budowach w całej Polsce? Są to niewyobrażalne wręcz ilości. W ciągłym użyciu jest także kruszywo, wykorzystywane do remontowania dróg w Polsce. A przecież producenci skądś muszą brać niezbędny materiał.

fabryka
Źródło: http://www.flickr.com/

Stąd też każda kopalnia kruszywa może być na wagę złota. Upadłość takich zakładów nie nie jest wynikiem braku zapotrzebowania na konkretny surowiec. Często jest ona wynikiem nieprawidłowej polityki dyrekcji lub niewłaściwych decyzji na szczeblu państwowym. Przede wszystkim trzeba wyszukiwać następnych rynków zbytu. Tylko wówczas działalność kopalni może przynosić zyski. Trzeba również zaopatrzyć zakłady w profesjonalny i nowoczesny sprzęt, który nie tylko ułatwi pracę, ale również stanie się gwarantem bezpieczeństwa pracowników kopalni. Dobra organizacja to klucz do powodzenia każdej działalności. Ogromnym problemem, które uniemożliwiają w naszym kraju dostawanie kolejnych zleceń, są na pewno ustawaiane przetargi. Konieczne jest nowe ustawodawstwo, które zagwarantuje w tej branży uczciwą konkurencję.