Nie jesteś pewien czy losy firmy oddać w ręce własnego księgowego czy zaufać doświadczeniu biura rachunkowego? Dla wielu przedsiębiorców planujących założenie działalności gospodarczej opanowanie księgowości może być sporym problemem. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami…

księgowość
Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Przerażony ilością obowiązków zaczyna zastanawiać się czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym wykwalifikowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

Przekazanie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych do biura rachunkowego lub księgowej, uwalnia nas – zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. (pełna księgowość Kraków) Taki stan rzeczy ma spore znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel poświęca się jej bez reszty, cierpiąc na niedostatek czasu spowodowany koniecznością realizowania pewnych obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie płac itp.). Współpraca z wykwalifikowanymi osobami pozwala całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa – .

Wybierając księgową tudzież biuro rachunkowe możemy także zaczerpnąć informacji od znajomych zajmujących się własnym biznesem, czy mogą kogoś polecić. Nie ma bardziej sprawdzonego sposobu na znalezienie zaufanej księgowej niż pozytywna opinia osoby, która współpracuje z taką księgową od dłuższego czasu. O tym czy mamy dobrze prowadzoną księgowość jednoosobowej firmy Wrocław przekonujemy się bowiem naprawdę dopiero wówczas, gdy zawita u nas kontrola z Urzędu Skarbowego. Wcześniej tak naprawdę nie mamy możliwości by to sprawdzić.

Kiedy już poczynimy dalsze kroki, czas na ustalenie warunków współpracy. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza nie będziemy z całą pewnością jedynym klientem księgowej czy biura rachunkowego, lecz nie możemy być też traktowani po macoszemu. Zwykle są to wizyty składane w biurze raz w miesiącu celem przekazania dokumentów. Wtedy też, najczęściej jest najbardziej dogodna chwila na zadawanie różnych pytań. Szukając księgowej warto też poszukać informacji w internecie, to największa kopalnia wiedzy, osobiście polecam http://www.aspatrust.com/.