Zwykle osoby, które postanawiają założyć własną działalność, zastanawiają się nad tym w jaki sposób się rozliczać – czy dadzą radę przeprowadzić to samodzielnie, czy jednak powierzyć to zadanie biuru rachunkowemu.

wypełnianie dokumentów
Autor: Domenico
Źródło: http://www.flickr.com
To dwa zwykle wybierane rozwiązania, które zapewniają załatwienie spraw formalnych, jednak zasadniczo się różnią. Na co się zdecydować? Czy przeciętny Kowalski musi udać się na kurs księgowości, aby potrafić samemu się rozliczać i robić to prawidłowo? A może najwygodniej będzie po prostu powierzyć sprawę specjalistom?

Dziś bardzo dużo osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą i posiadających niewielkie firmy zatrudniające do kilku osób, wybiera działalność biur rachunkowych jak biuro rachunkowe SOLUS. To właśnie one gwarantują maksymalny komfort oraz oszczędność czasu i przy tym nerwów przy rozliczeniach. Znające się na rzeczy osoby posiadają ukończone specjalne kursy księgowe, nierzadko długoletnie doświadczenie i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, zacząwszy od sporządzenia deklaracji ZUS, a skończywszy na rozliczeniach z bankami i innymi instytucjami.

Powierzenie kwestii finansowo-księgowych czy pracowniczych odpowiedniej firmie (księgowość w Warszawie) lub księgowej, uwalnia nas – właścicieli od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy. nadmienić trzeba iż ma to znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel poświęca się jej bez reszty, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania pewnych obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na [TAG=podatek, naliczenie wynagrodzeń itp.). Współpraca z wykwalifikowaną osobą pozwala całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Kolejnym pomysłem jest prowadzona samodzielnoe spółka z oo księgowość. Czy potrzebne są do tego kursy księgowej, aby wiedzieć co i jak? Generalnie nie szczególnie gdy w rachunkowości będzie się wykorzystywało dodatkowo oprogramowanie pozwalające na bezproblemowe prowadzenie rozliczeń. Fundamentalna wiedza jest mimo wszystko konieczna. A ciągłe zmiany w przepisach Czy podołamy tak odpowiedzialnemu zadaniu?