Na dzień dzisiejszy każdy posiadacz nie rozstaje się ze swoim telefonem komórkowym Ciągły rozwój technologi sprawia, że smartfony posiadają coraz więcej przydatnych na co dzień funkcji. Telefon nie służy jedynie nam do rozmów, ale również zaczął pełnić rolę małego podręcznego komputera. Zastanówmy się, czy warto nabyć pokrowiec, który chroni urządzenie przed zewnętrznymi uszkodzeniami.


Zagrożone smartfony

najlepszy telefon iPhone 4
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Panuje powszechna opinia, że nowoczesne smartfony są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, gdyż posiadają duże ekrany. Tymczasem prawda jest taka, że prawie wszystkie modele mają ekran wykonany z tzw. gorilla glass. Jest to opatentowany rodzaj szkła, stosowany praktycznie przez większość producentów telefonów a także tabletów, laptopów, a nawet telewizorów. Dzięki temu ekrany naszych telefonów są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

O ile jednak możemy być w miarę spokojni o ekran telefonu, znacznie gorzej jest z obudową.

Jest to część, na którym producenci najwięcej oszczędzają. Im tańszy model smartfona, tym cieńsza i słabsza obudowa. Najgorzej sprawdzają się oczywiście te wytworzone z plastiku, jednak również te aluminiowe są bardzo podatne na destrukcję.


Dobierz odpowiednie etui

artystyczne etui na telefon
Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy jak najdłużej zachować estetyczny wygląd naszego smartfona, powinno się zainwestować w porządny pokrowiec (link do sklepu). W sklepach z akcesoriami jest całkiem spory wybór tego typu towaru, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Pamiętajmy jednak, że każdy rozmiar etui jest inny, ponieważ smartfony mają różne wielkości ekranów. Stąd też przed dokonaniem zakupu zapamiętać parametry naszego smartfona lub zwyczajnie wziąć go ze sobą do sklepu i przymierzyć pokrowiec na miejscu.

Inny typ obudowy

Wśród młodych użytkowników bardziej popularne niż tradycyjne obudowy na telefon są obudowy na tylna cześć telefonu. Większość z nas chce mieć stały dostęp do ekranu dotykowego, bez konieczności otwierania i zamykania pokrowca. W obudowach tego rodzaju ekran jest zawsze na wierzchu, gotowy do użycia. Oryginalne obudowy np. na stronie http://www.mobilnakraina.pl/ to także ciekawy sposób na spersonalizowanie swojego telefonu.Producenci oferują wiele różnorodnych modeli z ciekawymi wzorami i nadrukami.