Dzisiejszy biznes bez normalnego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeżeli na ten przykład piekarnie czy bary zasadniczo mogą radzić sobie bez akurat Internetu, to jednak w akurat przypadku pozostałych dziedzin jest to niemożliwe. A zresztą i wcześniejsze przykłady jakby nie patrzeć są trochę zamieszczone na siłę. A więc trzeba ustalić jedną rzecz: jeśli mamy własny biznes, nie planujemy w najbliższych tygodniach przejść w stan spoczynku, bez wątpienia nie możemy przeoczyć bardzo dużego oddziaływania Internetu na świat interesów. Mowa o naszym państwie, chociaż Niemcy, USA, Wietnam czy Argentyna mają identycznie. Raczej nie ma sensu dawać teraz ludziom korepetycji z gegry, bardziej się skupmy na Sieci.

kabel sieciowy
Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki dostawca Internetu jest w pełni stworzony dla krajowego biznesu? No cóż, jeśli w rachubę wchodzi internet biznes (wizytówka internetowa SEEV Internet), a więc nic dla przeciętnego Nowaka, którego przede wszystkim interesuje szybkie oglądanie filmów na Youtube oraz ściąganie plików z Torrentów, wielce istotnym czynnikiem jest bezawaryjność. Nawet niezbyt długie awarie mogą nie tylko zdenerwować, ale także bądź co bądź narazić na znaczące szkody finansowe. W kolejnym akapicie zainteresowani pewnie dostrzegą, że co jak co, lecz nie ma sensu oszczędzać na biznesowych usługach internetowych…

Zatem gdy jednak wybierzemy coś atrakcyjniejszego finansowo, zapewne będziemy mieć trochę powodów do uskarżania się na właśnie awarie. To prawdopodobny scenariusz, chociaż na szczęście wcale nie jest tak, że we wszystkich przypadkach najbardziej atrakcyjna cenowo oferta dostępu do Internetu jest słabsza. Jednak to mała przestroga, trzeba uważać na dostawców, bo różnie to bywa.

Kolejny parametr – szybkość łącza. Internet powinien być mega szybki, pracownikom będzie się o wiele lepiej pracowało! Jakiś czas temu został zamieszczony ranking państw, w których mieszkańcy posiadają najszybszy dostęp do Sieci – przejdź na http://seev.pl i nasz profil. Niestety Polska nie jest w czołówce, chociaż i tak z tą szybkością nie jest aż tak źle. Trzeba jeszcze potrafić oddzielić wielkie aglomeracje od niewielkich miast, wiosek. A więc porządny Internet w świecie biznesu to absolutna podstawa.