Współcześnie zdecydowana większość architektów zajmujących się projektowaniem domów decyduje się na zaprojektowanie w nich kominków. Jest to spowodowane zazwyczaj ich ogromną popularnością na obecnym rynku. Kominek bowiem jest dosyć atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, a w niektórych sytuacjach może posłużyć również jako źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym
Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/

Bardzo istotne jest w takim razie wybieranie odpowiedniego drewna kominkowego, jak chociażby drewno kominkowe Piaseczno. Od tego bowiem zależy, czy ogień będzie się ładnie palił, stanowiąc atrakcję, czy raczej kominek będzie wytwarzał zbyt dużo dymu. Poza tym, to właśnie rodzaj drewna decyduje o tym, jak wiele ciepła będzie miał możliwość dostarczyć system kominkowy. Wybór drewna nie powinien być zatem przypadkowy, wręcz przeciwnie, konieczne jest dokładne zastanowienie się nad tym, który gatunek drewna do kominka będzie najbardziej stosowny. W okolicy Warszawy, też w Grójcu, oferowany jest niezwykle bogaty wybór drewna. Klient może zdecydować się natychmiast na zakup drewna, które zostało oczyszczone z kory i ma postać komfortowych w używaniu szczap.

drewno
Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to świetne rozwiązanie, gdyż dzięki temu drewno nadaje się do natychmiastowe spalania w kominku. Naturalnie, poza ceną produktu warto mieć także na uwadze ewentualne ceny dostawy. Jeśli odległość do miejsca zamieszkania nabywcy nie jest duża, dosyć często sprzedawca zapewnia całkowicie darmową dostawę (http://fhu-andre.pl/). W sytuacji większej odległości, wymagane jest przeważnie uiszczenie odpowiedniej opłaty. Kupując drewno trzeba między innymi wiedzieć, że te elementy, które są oczyszczone z kory znakomicie nadają się do palenia w kominkach, które też mają za zadanie gwarantować odpowiednią ilość ciepła, przykładowo w tych, jakie ogrzewają za pomocą fachowego systemu również pozostałe wnętrza. W miarę możliwości warto decydować się na ten rodzaj drewna, jaki cechuje się rzeczywiście jak największą twardością. Dzięki temu będzie się ono efektywniej paliło. W końcowym rozrachunku jest to więc faktycznie niezwykle duża oszczędność i warto wziąć to pod uwagę. Drewno to podstawa działania tradycyjnego kominka, dlatego jego wybór musi być odpowiednio przemyślany.