Wybór właściwych wewnętrznych, to ważna decyzja. Najlepiej wybrać je już na etapie projektów. Drzwi przesuwne stają się coraz popularniejsze – pozwalają na większe możliwości i są niekwestionowaną ozdobą. Czy warto decydować się na takie nietypowe rozwiązania?

Autor: INVADO

Jesteśmy przyzwyczajeni, że właściwe rozwiązanie, to typowe drzwi skrzydłowe Wrocław demonstruje, że są także ciekawsze pomysły. Ze szła, dekoracyjne lub typowe drewniane – przesuwne drzwi pasują do każdego stylu, a pozwalają na więcej niż zwykłe. Mogą stać się głównym elementem aranżacji mieszkania, gdy tylko mieszkańcy sobie tak wymarzą.

Niektórym takie przesuwne drzwi kojarzą się z starymi suwanymi harmonijkami, które kilka ładnych lat temu królowały w małych, kawalerkach. Wszystko się zmieniło i jedną z ciekawszych ozdób mieszkania mogą być właśnie drzwi przesuwne Wrocław, i przede wszystkim stolica – mają zawsze duży potencjał sklepów, a jednocześnie koncepcji aranżowania wnętrz.

Zwiększ swoją przestrzeń
Instalacja drzwi przesuwnych to najskuteczniejsza z metod powiększania przestrzeni. Mieszkanie tzw. studio, z otwartą kuchnią, może zmienić się w znacznie bardziej funkcjonalne w związku z takim rozwiązaniem. Łatwo wygenerować w kilka chwil dwa oddzielne pokoje, co bywa istotne chociażby podczas przygotowywania posiłków. Przesuwne drzwi pomogą też zbudować w dużym pokoju stanowisko pracy albo spora garderobę dla pomysłowych kobiet.

sypialnia
Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Szklane tafle
Można zaplanować też drzwi w całości ze szkła, na które Wrocław i inne miasta mają w ofertach faktycznie ciekawe koncepcje takich dekoracyjnych drzwi. Służą do dzielenia przestrzeni w nowoczesnych biurowcach, poza tym pasują również w rodzinnych domowych wnętrzach. W ten sposób drzwi zamieniają się właściwie w arcydzieło. To znacznie więcej niż tylko szkło hartowane. Wrocław zaprezentował nie tak dawno przykłady drzwi z nowoczesnymi obrazami, rysunkami i zdobieniami. Najlepiej znajdują się w energicznych domach, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Montaż trzeba zaplanować przy projektach, wtedy drzwi przesuwne mogą schować się w ścianie. Oczywiście każdy może pomóc im dostawioną ścianką z płyty kartonowo-gipsowej, co nie zajmie dużo czasu.

Poznaj ofertę firmy DA-BUD:

Wyświetl większą mapę

Źródło: Da Bud