W obrębie każdego państwa są rejony, w których bardzo ochoczo wybierane są nieruchomości. Rzecz jasna zaliczają się do nich większe miejscowości. Wiele osób przybywa do większych ośrodków miejskich, by tam znaleźć pracę i mieszkanie. Tendencja ta działa jednak również w przeciwną stronę; ludzie uciekają z wielkich, zatłoczonych metropolii do małych lub wyprowadzają się na wieś.

W Polsce niejednokrotnie wybierane są miejsca na południu państwa, a zatem w okolicach górskich, oraz w rejonach północnych, a zatem w niedużej odległości od morza. Domy nad morzem bywają jednak niezwykle kosztowne, zwłaszcza gdy położone są w pobliżu plaży. Wiele osób wybiera więc miasta zlokalizowane nie nad samym morzem, ale wciąż w niedużej od niego odległości. Do tego typu miejscowości należy przykładowo Koszalin i Słupsk.

Koszalin

Novotel Gdańsk Marina
Autor: Novotel
Źródło: Novotel

Koszalin jest miastem położonym na Pomorzu Zachodnim. Od wybrzeża dzieli go mniej niż dwadzieścia kilometrów. Ośrodki nadbałtyckie zlokalizowane niedaleko Koszalina to przykładowo Mielno, Unieście i Sarbinowo. Miasto jest atrakcyjne dla zwiedzających ze względu na parę punktów godnych zainteresowania, jak na przykład kompleks parków miejskich. Pod zwrotem „Koszalin nieruchomości” (wizualizacje budynków sawa) kryje się wiele wyników. Będzie ich prawie dwa tysiące, co świadczy o dużym wyborze. Biura i agencje nieruchomości w mieście oferują sprzedaż i wynajem domów na terenie miejscowości. Ceny są niezwykle rozmaite, każdy więc może wybrać coś dla siebie. Dla poszukujących mieszkania Koszalin również posiada dużą ofertę. Wyników wyszukiwania w sieci jest w sumie więcej niż tysiąc.


Słupsk

Ustka, morze, widok z latarni morskiej
Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com

Słupskto miasto zlokalizowane w północnej Polsce, na Pomorzu. Od Bałtyku, podobnie jak Koszalin, oddalony jest o kilkanaście kilometrów. W mieście można znaleźć wiele atrakcji turystycznych. Będą to głównie zabytki architektury, pochodzące z różnych stuleci, okazałe wille i kamienice. Ilość biur nieruchomości (http://www.sawawilanow.pl/o-firmie) jest ogólnie podobna do tej w Koszalinie, w samym Internecie można ich znaleźć niemal dwa tysiące. W mieście na dużą skalę rozwinął się przemysł, w wielu różnych dziedzinach. Stosunkowo łatwe jest więc zdobycie pracy, co zachęca do osiedlania się w Słupsku.

Źródło: