To wyśmienity okres, by nabyć cztery kąty! Ceny za metraż stale spadają na terenie Polski. Jeśli zatem uzbierałeś wymaganą sumę lub masz możliwość wzięcia kredytu na ten cel, nie zwlekaj ani dnia. Oto zwięzły przewodnik, w którym dowiesz się, jakie obszary dawnego Breslau są doskonałe do życia, a jakie nie cieszą się dobrą reputacją wśród wrocławian.

Jeżeli chcesz odszukać nieruchomości możliwe do kupienia w historycznej stolicy Śląska, do Google wklej sformułowanie „nieruchomości Wrocław” (polecam nieruchomości od Archicom Holding). Przed wyborem warto przeznaczyć trochę czasu na rozmyślania. We Wrocławiu, jak zresztą praktycznie w każdej metropolii, są różne dzielnice – atrakcyjne i kiepskie do zamieszkania.

Osiedle Cztery Pory Roku
Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom

Fantastycznym miejscem do życia jest rejon tak zwanej Wielkiej Wyspy. Ten zakątek dawnego Breslau jest znany z dużej liczby parków. Mieszkający tam ludzie uwielbiają przechadzki po okolicznych parkach, chwalą również wyjątkową ciszę. Bardzo pozytywną sprawą jest sąsiedztwo pięknych miejskich atrakcji – ogrodu zoologicznego i majestatycznej Hali Stulecia. Jedynym minusem biskupina i innych osiedli jest oddalenie od centrum metropolii. W obecnym roku będą realizowane remonty dróg, które znacznie utrudnią dojazd do osiedli znajdujących się na Wyspie.

Mniej drogie mieszkania spotkasz na rogatkach miasta (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe). Są to nierzadko wygodne i duże mieszkania. Niestety, Wrocław jest znany z kiepskiej komunikacji, zatem zakup czterech kątów daleko od centrum wydaje się marnym pomysłem. Najmniej drogie lokale można znaleźć na Psim Polu – obszernej dzielnicy, która do teraz nie posiada komunikacji tramwajowej. Władze miasta w tej materii od dawna ignorują skargi wrocławian, którzy dzień w dzień stoją w długich korkach.

W przypadku, kiedy poszukujesz domów do kupienia, powinieneś zmodyfikować frazę, którą wpisujesz do wyszukiwarki online. Trafną frazą może być np. „mieszkania na sprzedaż Wrocław”.