Za oknem lato w rozkwicie, gorąco i nikt z nas z pewnością nie rozmyśla o tym co będzie w grudniu, a przecież to świetny czas, aby rozważyć kupno nowych opon zimowych do samochodu. Większość producentów w sezonie letnim sprzedaje je po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w idealnym stanie, ale producenci muszą opróżnić magazyny przed dostawą tegorocznych modeli. Dlatego też urządzają wyprzedaże.

Opony
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Za oknem lato w pełni, upały i nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a przecież to świetny czas, żeby zaplanować zakup nowych opon zimowych do samochodu. Większość producentów w sezonie letnim sprzedaje je po niższych cenach. Naturalnie są to nieużywane opony, w świetnym stanie, ale sprzedawcy muszą opróżnić powierzchnie magazynowe przed przyjęciem nowych modeli. Dlatego też urządzają wyprzedaże.

Opony zimowe to niezwykle istotny element wyposażenia samochodu. Są ogromnie istotne, jeśli idzie o bezpieczeństwo, stąd też nie bywajmy tej sprawy. Zdarza się, że kierowcy w ogóle nie zmieniająj opon na zimowe. Bronią się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak choćby ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To błąd i zwykły brak wyobraźni! Do kolizji nie trzeba wiele, wystarczy metr śliskiej drogi, żeby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni. Są niestety jednak ludzie, którzy są dumni z tego, że nie korzystają z zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że uszkadzają letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to dodatkowo stwarzają niewyobrażalne zagrożenie dla siebie i dla wielu innych uczestników ruchu drogowego. Niestety wziąć zdarzają się ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle istotne, więc sprawdzajmy często stan opon w naszym samochodzie. Zimowe opony to nie fanaberia, to obowiązek, jeśli nie chcemy, żeby nasze auto stało się jeżdżącą klęską. Warto już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a uda nam się sporo zaoszczędzić w czasie letnich promocji. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie z pewnością wyszukamy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się zakupić opony lepszej klasy za mniejsze pieniądze.

Jeśli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to żadnym problemem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.

Źródło: Netcar