Oczywistym jest, że współcześnie każdy klient chce otrzymać jak najwyższej jakości produkt – najlepiej w dodatku za stosunkowo niską cenę. Chęć obniżania cen przez producentów określonych towarów często jednak skutkuje zaniżeniem jakości. Jak odszukać złoty środek pomiędzy jakością a ceną?

Stalowe sito
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na szczęście system Unii Europejskiej zaczyna wprowadzać właściwe regulacje w tym zakresie, co można prześledzić dla przykładu w produkcji stali. Dzisiaj obowiązują dwa rodzaje oznaczania stali – znakowy oraz cyfrowy. Oznakowania znakowe składają się z symboli literowych oraz cyfr, natomiast oznakowania cyfrowe wyłącznie z cyfr. Każdy gatunek stali wytwarzany teraz na terytorium Unii Europejskiej musi zostać właściwie oznaczony – trzeba również oznaczyć jej gatunek.

Litery w oznakowaniu najczęściej wskazują na zasadnicze cechy konkretnej stali – dla przykładu jej twardość czy też właściwości chemiczne. Część liter oznacza skład chemiczny konkretnej stali – w tym przypadku oznaczenia stali (sprawdź na stronie firmy – oznaczanie stalowych elementów) mogą wskazywać na stale stopowe lub szybkotnące, w zależności od tego, czy badana stal jest stopem wielu materiałów czy nie. Z kolei znak stali oznacza możliwe zastosowania stali oraz jej właściwości mechaniczne – można tutaj wyróżnić stal do wyrobów walcowanych na gorąco oraz stale do zbrojenia betonu. Oczywiście to, jakiej stali się poszukuje, jest różne w zależności od konkretnych okoliczności oraz tego, do czego dana stal ma byćwykorzystana. Inne stal będzie potrzebna do budowli domu, inna zaś do skomplikowanych urządzeń pracujących w różnego rodzaju przedsiębiorstwach w wysokich temperaturach. Mocno ważne są również możliwe wytrzymałość stali – do różnych produktów stalowych potrzebne są różne rodzaje stali. Jeżeli poszukujesz stali o konkretnych właściwościach, musisz sprawdzić, czy taka w ogóle jest produkowana. Aby znaleźć najważniejsze wiadomości na ten temat, trzeba wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „profile stalowe cennik (zamów na stronie – blachy – cennik), a następnie obejrzeć oferty poszczególnych zakładów zajmujących się produkcją stali. Tam bez wątpliwości uda Ci się odszukać przedsiębiorstwo, które posiada w swojej ofercie taką stal, jakiej potrzebujesz lub zgodzi się wyprodukować taką na Twoje indywidualne zamówienie.